Wpis z mikrobloga

Może ma ktoś pomysł co mi stuka w rowerze. Kupiłem nową szosę, a dokładniej to Cube Attain 2023. No i od nowości coś strasznie stuka jak jade po dziurach, kamieniach albo zjeżdżam z krawężnika itp. Nawet nie potrafie zidentyfikować czy to z przodu czy z tyłu. Najpierw myślałem, że z przodu, a potem że być może dzwięk jakoś niesie się przez ramę, a tak naprawdę to coś z tyłu. Wszystko jest ok dokręcone. To taki straszny dzwięk, jakby coś miało pęknąć xd i boje się szarzowac po dziurach. I co ja mam z tym zrobić?

#rower #szosa
  • 11
@kuddelmuddel: +1 hak, mi w agree stukał. Ile ja się tego gówna naszukałem. Kolejny trop - jak masz kable puszczone wewnątrz ramy to też potrafią. No i stery, ale to byś wyczuł (przytrzymaj przedni hamulec i rusz rowerem przód/tył)
@kuddelmuddel: 1. śruby haka przerzutki skontrolować
2. kable na wejściu do ramy - mnie stukały, krew zalewała
3. jak masz szprychy areło - płaskie- to w punktach gdzie się krzyżują potrafią "kryklać" ja tak miałem w szosie.
4. rozepnij łańcuch, zdejmij. zakręć korbą, posprawdzaj bez łańcucha czy coś w supporcie nie szarpie.
5.Bloki w butach nie wyrobione? sprawdzić śrubki
6. kolana :]
@kuddelmuddel: skoro "dźwięczy" na nierównościach to podejrzewam, że problem może leżeć w obijających się o ramę przewodach.

Był przegląd "zerowy"? Kumplowi w nowiutkim Lappierze po kilkudziesięciu kilometrach odpadło ramię korby. Tak świetnie było dokręcone.
@kuddelmuddel: skoro szosa z tego roku to na rękojmi. Jak wysyłkowo to dogaduj się ze sklepem, że zaniesiesz na ich koszt do serwisu u siebie w mieście i tyle. Jak nie to niech zamawiają kuriera na swój koszt. Po co kupować nowy rower, skoro i tak się nie korzysta z największej zalety takiego zakupu?