Wpis z mikrobloga

Potrzebuję wykonać hard reset iPhone A1778 (iPhone 7), ale nie znam hasła i nie mam iTunes (niedawno zaktualizowałem MacOS do wersji Monterey). Czy istnieje jakiś bezpieczny sposób, najlepiej bez instalacji zewnętrznego programu (większość to scam)? Ewentualnie czy da się zrobić downgrade MacOS, żeby przywrócić iTunes? Opcja "Find my phone" też odpada bo nawet nie wiem czy ten iPhone był połączony z jakimś kontem. #iphone #macbook #apple #pytaniedoeksperta #macos #itunes
  • 7
Potrzebuję wykonać hard reset iPhone A1778 (iPhone 7), ale nie znam hasła i nie mam iTunes (niedawno zaktualizowałem MacOS do wersji Monterey).


@SendMeAnAngel: Wykonaj czynności podane na stronie Apple. Nie potrzebujesz iTunes. Wystarczy udać się do Findera i wybrać iPhone.
Jak nie znasz pamięci do iCloud to jak ty w ogóle korzystasz macOS? Udaj się do Spotlight (⌘ + ␣) i wyszukaj „pęk kluczy“. Poszukaj tam hasła.

Opcja "Find my
@Jacoos1: doszedłem do etapu, że:

1. Windows 10 + iTunes
2. Przełączenie telefonu do trybu FDU
3. Odtworzenie softu, czyli hard reset
4. Blokada aktywacji - telefon powiązany z Apple ID

DrFone oferuje opcję zdjęcia tej blokady, ale trzeba zapłacić i nie ma gwarancji, że zdejmie. Szukam jakiegoś narzędzia open source.
@SendMeAnAngel: Po pierwsze nie potrzebujesz do tego iTunes na Maku, od macOS Catalina (w tej wersji usunięto iTunes) wszystkie funkcje iTunes związane z zarządzaniem iPhone robi Finder. Po drugie jak ma blokadę aktywacji to i tak nic ci to nie da, po resecie będzie dalej wołał o hasło.