Wpis z mikrobloga

jedynym ratunkiem jest jakaś zamknięta roczna terapia


@The_Rainman: z takiej terapii można wyjść kiedy sie chce. Terapia miesięczna w prywatnym ośrodku to z 10k. Ludzie, rodziny płacą a niektóre alkusy i tak po 3 dniach wychodzą albo wytrzymają miesiąc a potem już totalnie płyną. I to w miarę ogarnięci ludzi a nie jak nasi milusińscy.

@Bumbum98 ale mnie nie trzsba ratować. Widze natomiast ze mało wiesz o chorobie alkoholowej i mało
Im trzebaby pomóc długoterminowo, a nie jedną wizytą. Ktoś im wszystko ogarnie i zaraz wróci to do stanu poprzedniego.


@KociePomruki: spoko. Taka hak to piszesz długoterminowa pomoc to kilkadziesiąt tys zl.

Miesięczny pobyt w ośrodku z 10k a i tak mogą w każdej chwili zrezygnować
@KwasneJablko: mi nie musisz pisać been there, done that (w sensie, że próbowałem znajomych ogarnąć) nie da się a to ludzie dobrze zarabiający z rodziną/dziewczyna itd. Dlatego każdy kto tak mówi dla mnie jest idiota bo nigdy nie miał do czynienia z taką osobą
@KwasneJablko: nie miałam na myśli ośrodka, choć ostre działania by się tutaj przydały, żeby Mario się nie przekręcił. Myślałam o kimś, kto ogarnie bałagan, będzie dawkował im chociaż ten alkohol, gonił do mycia itp. Na U2 tacy ogarniacze byli, na Raszei są dwa pijaki same ze sobą i jest drastycznie coraz gorzej. Zamiast trzymać spoko poziom to lada dzień naprawdę dojdzie do tragedi. I to, że ktoś wbije i naprawi raz
@KwasneJablko: obaj sa niepelnosprawni umyslowo, jaca nie potrafi sie nawet wyslowic i jego cale zycie to #!$%@? na budowie a i tak nic nie umie. natomiast mariusz jest kompletnie niezaradny i nawet gdyby nie chlal to w zyciu sam by sobie nie poradzil bez opieki nad nim w postaci mieszkania z nim np. takze chyba nie do odratowania sa dwa menele chlejace po kilkanascie lat do tego uposledzeni.
@KwasneJablko: idea była dobra. Na życie i na rachunki, po tym jak Magical podrzucił Jace dając te 5 dych dziennie rzekomo, co już pewnie zaprzestał. Ale teraz już w skrajnym kierunku to poszło. Lubię dymy, ale zaraz będziemy świadkami patologii.
@Bumbum98: bo nie mają. Nie mają rodziny, nikogo kto na nich czeka nue mają pracy, nue mają umiejętności, nie mają miejsca w społeczeństwie. O to chodzi a ty chyba na ten swój dziwny sposób to zrozumiałeś, bo widzę ze nie za bardzo kontaktujesz i rzucasz jakieś niezwiązane z tematem slowa. Empatia nie ma tu nic do rzeczy w tym co napisałem.