Wpis z mikrobloga

Siemka, wojna na łańcuchy!!!
Który łańcuch wybierzecie do mechanicznej Ultegry r8000?
korzystałem z Shimano i KMC różnej jakości i sam znaczącej różnicy nigdy nie zauważyłem, tylko to było na starszych Ultegrach. Jak to jest w r8000?
#szosa
#kolarstwo
#rowery
#rower

Który wybrać łańcuch?

  • KMC X-11-EL 44.8% (30)
  • Shimano CN-HG901 38.8% (26)
  • inny (napisz w komentarzu) 16.4% (11)

Oddanych głosów: 67

  • 22
@roadjoker SRAM FORCE AXS z płaskimi ogniwami wygląda zajebiście nawet z Shimano
Z tych wytrzymalszych Campa Potenza kosztuje 170 zł ale niech mnie ktoś poprawi ale tam chyba jest problem ze rozkuwaczami?
@roadjoker: ja kupuję KMC w decathlonie - 100zł/łańcuch. Łańcuch który miałem z Shimano, wyciągnął się trochę szybciej niż z KMC, cena jest podobna.


@jagodowy_krol: czyli źle go serwisowałeś, smar może czterokrotnie wydluzyć zycie łancucha. KMC maja nieznacznie większe opory ale dużo większą żywotność niż schimano, praktycznie w kazdej grupie są róznice, czasem mniejsze czasem większe, chyba okolo 8W maksymalna roznica na łancuchach jest.

@i-marszi jak nie odtłusciles dobrze to wosk
@dablju_: Nie piszę, że ma cos się dziać. Po prostu łańcuch dedykowany do danej grupy będzie bardziej optymalnie pracować.

@Jnjjj: Podstawowa różnica pomiędzy łańcuchami szosowymi i MTB jest taka, że szosowy jest zbudowany by dynamicznie i pewnie się zrzucał z zębatek jak mocno przyspieszasz zaś MTB wprost przeciwnie, jak stromo podjeżdżasz by napęd się nie zerżnął. Więc jak wsadzisz w szosę łańcuch MTB 1 x X nie spodziewaj się porównywalnej
@roadjoker ostatnio zmieniłem CN-HG601 11s z 105 na 12s CN-M8100 z powodu głośnej pracy na chomiku, co doprowadzało mnie do szału. Teraz jest lepiej i zdecydowanie cisze.