Wpis z mikrobloga

Dziś pod biedronką zaczepił mnie starszy Pan w wieku 60+.

Schludnie ubrany trzeźwy mówi czy nie kupią mu czegoś do jedzenia bo mu się pieniądze z emerytury już skończyły.
Widzę, że jest mocno zawstydzony. Odpowiadam, że jasne co tam chce on, iż zwykła sucha bułka będzie ok. Zaproponowałem wspólne zakupy ale mowil, że nie będzie się narzucał i poczeka (poinformowałem go, że będzie to trochę trwało bo żona dała mi wielką listę).

Kupiłem mu to co sam lubię czyli kilka ciemnych bułek, serek naturalny na pieczywo, jakieś lepsze duże frankfurterki bez chemii, jogurt naturalny, dorzuciłem mu zwykła wodę (bo myślę sobie co będzie przed sklepem na sucho jadł) dorzuciłem kilka jabłek i truskawki, banany, ser.

Jeszcze się przed kasa po mleko wróciłem bo sobie myślę może zamiast wody woli coś co ma kalorie xD

Wychodzę daje mu a on się rozpłakał chciał mi połowę oddać na co nowe mu, że ja nie potrzebuje bo mi się powodzi aż za dobrze. Po czym podziękował jeszcze raz i powiedział, że idzie zjeść z żoną ciepły posiłek dzięki mnie.

Rozwaliło mnie to totalnie. Do tego nasi politycy doprowadzili nasz kraj.

#polska #niewiemjaktootagowac #inflacja #ciekawostki #zycie #jedzenie
  • 72
Rozwaliło mnie to totalnie. Do tego nasi politycy doprowadzili nasz kraj.

@Caracas:
Wcale bym się nie zdziwił, gdyby dziadek głosował za PIs :)
Kaczyński, Macierewicz, Kurski, Sakiewicz, Rydzyk - mam nadzieję, że będą gnili w piekle.


@MuszeZalozycKontoByFiltrowacGowno: Jako przykładni, gorliwi chrześcijanie doskonale zdają sobie sprawę z tego ze piekła a nie ma a zdjęcia w kościołach to w tym kraju tylko kolejna droga do władzy.
Rozwaliło mnie to totalnie. Do tego nasi politycy doprowadzili nasz kraj.


@Caracas: nasi patopolitycy sami się nie wybrali, ktoś na nich głosował i generalnie jakieś 80-90% ludzi którzy doświadczą biedy w najbliższych latach to właśnie ich wyborcy - ludzie starsi, słabo wykształceni, fanatycznie relgijni i ogólnie niezbyt ineligentni.
Mnie autentycznie szkoda tych pozostałych 10-20% ale elektorat niech zdycha po ciemku i w zimnie , marząc o jednym ciepłym posiłku w tygodniu
@Caracas: marynarze za dużo zarabiają. jakby płacili uczciwie podatek dochodowy, tak jak literalnie każda inna osoba w tym kraju, to państwo byłoby stać na wpłaty emerytur.


@sotilas: 1. to zostań marynarzem, 2. z tego co się orientuję oni nie otrzymują emerytur chyba że coś się zmieniło...
@picasssss1: już miałem dać plusa ale pomyślałem o mojej śp babci u której TVN 24 leciał non stop i śmiała się wprost z tych pisowskich miernot. Ona też byłaby winna tego jak głosują osoby w jej wieku i co sprowadzili na nasz kraj?