Wpis z mikrobloga

Dziś pod biedronką zaczepił mnie starszy Pan w wieku 60+.

Schludnie ubrany trzeźwy mówi czy nie kupią mu czegoś do jedzenia bo mu się pieniądze z emerytury już skończyły.
Widzę, że jest mocno zawstydzony. Odpowiadam, że jasne co tam chce on, iż zwykła sucha bułka będzie ok. Zaproponowałem wspólne zakupy ale mowil, że nie będzie się narzucał i poczeka (poinformowałem go, że będzie to trochę trwało bo żona dała mi wielką listę).

Kupiłem mu to co sam lubię czyli kilka ciemnych bułek, serek naturalny na pieczywo, jakieś lepsze duże frankfurterki bez chemii, jogurt naturalny, dorzuciłem mu zwykła wodę (bo myślę sobie co będzie przed sklepem na sucho jadł) dorzuciłem kilka jabłek i truskawki, banany, ser.

Jeszcze się przed kasa po mleko wróciłem bo sobie myślę może zamiast wody woli coś co ma kalorie xD

Wychodzę daje mu a on się rozpłakał chciał mi połowę oddać na co nowe mu, że ja nie potrzebuje bo mi się powodzi aż za dobrze. Po czym podziękował jeszcze raz i powiedział, że idzie zjeść z żoną ciepły posiłek dzięki mnie.

Rozwaliło mnie to totalnie. Do tego nasi politycy doprowadzili nasz kraj.

#polska #niewiemjaktootagowac #inflacja #ciekawostki #zycie #jedzenie
  • 72
@vladowme: to co się w Polsce dzieje od 8 lat to nie jest w pełni demokratyczny ustrój, przynajmniej z definicji demokracji liberalnej. Wcześniej też nie było najlepiej, ale odkąd Kaczyński położył łapy na każdej jednej instytucji tego kraju to mówienie, że mamy w pełni demokratyczny ustrój brzmi jak ponury żart.
@vladowme: według mnie to jest wina niedostatecznego wyedukowania społeczeństwa i cała 3 RP jest temu winna. Poza tym nie mam zamiaru ściągać odpowiedzialności z ludzi, którzy bez skrupułów, za pomocą mediów przeorali ludzkie mózgi na skalę przemysłową. Kaczyński, Macierewicz, Kurski, Sakiewicz, Rydzyk - mam nadzieję, że będą gnili w piekle.
@Caracas: Gratuluję ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chociaż powiem, że ja osobiście zawsze sceptyczny jestem wobec takich ludzi xD Skrzywienie wynikające z doświadczeń - przez 2 lata pracowałem z bezdomnymi. Wielu z nich ma taką metodę, że wygląda/zachowuje się zupełnie jak osoba trzeźwa, po czym nie prosi o kasę, tylko o jedzenie właśnie, bo dzięki temu nie musi wydawać pieniędzy na jedzenie (a to, co zdobył "za dnia",
jak banda naszych geniuszy się godzi na kolejne eko podatki na prąd, gaz, ogrzewanie, nawozy itd


@statystyczny_yt: większość tych eko podatków to akurat do budżetu krajowego trafia, a najwięcej kasy idzie na pakiety emisyjne, które to zależą od zalesienia kraju i są sprzedawane przez nasz rząd. Rządy wielu krajów przydzielają je nieodpłatnie ważnym przedsiębiorstwom swoim, nasz rząd je sprzedaje i to nawet spółkom skarbu państwa, a dużą część sprzedaje za granicę