Wpis z mikrobloga

@MOSS-FETT: nie wymagam od ludzi bezbłędnej znajomości polskiego, ale jestem przerażony tym, jak fatalnie posługują się nim Polacy. Mam w głowie taki plan, aby zacząć naciskać na środowiska patriotyczne w Internecie. W końcu miłość do ojczyzny zobowiązuje.

PS proszę nie traktować tego wpisu, jako element wojenki politycznej – to tylko luźne rozmyślanie.
@MOSS-FETT pierwsze dwa zdania, a zwłaszcza drugie, nigdy nie zostałyby użyte w rzeczywistości. Są nienaturalne, nikt tak nie mówi. Ten przykład pojawia się często, a ja mam zawsze takie wtf, kto tak skonstruowałby to zdanie? Normalnie brzmiałoby:
Nie zabijać, ułaskawić!
@MOSS-FETT: wszedzie widze brak przecinkow przed skierowaniem sie do kogos, denerwuje mnie to. i w ogole pomijanie przecinkow po pierwszym wyrazie w zdaniu, np. "tak tak było", "o nie wiedziałem", "ok niech będzie".
@SmugglerFan można, oczywiście, ale nikt by tak tego nie powiedział, o ile nie ma na imię Yoda.

Możesz powiedzieć „lubi kwiaty sadzić matka moja”, ale raczej powiesz „moja matka lubi sadzić kwiaty”.
@rudyba: jak sie mowi potocznie to czasami zmienia sie kolejnosc, np. mozna powiedziec "matka moja lubi sadzic kwiaty" albo "moja matka sadzic kwiaty lubi". nawet "lubi kwiaty sadzić matka moja" moglo by byc gdzies, moze w piosence, wierszu
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.