Wpis z mikrobloga

100 007 + 54 + 99 + 77 + 27 + 2 = 100 266

Powolny powrót do siebie po zawodach, dzięki za bardzo miły odbiór relacji na YT. Zbliżamy się do 5000 wyświetleń.

Fabryczną owijka trochę słabo była zawinięta i odsłoniły się wkładki żelowe to zdecydowałem się zamówić drugą owijkę. Wybór padł na Fizik Terra Microtex i o tak o jestem zadowolony, myślałem, że będzie bardziej mięsista. Jednak tak jak lew jest królem dżungli to królem mięsistych owijek chyba jest Supacaz supersticky kush i taki pewnie będzie mój następny wybór.

#rowerowyrownik #rower #gravel #kolarstwo

Skrypt | Statystyki
StarozytnyChrabaszczSzablozebny - 100 007 + 54 + 99 + 77 + 27 + 2 = 100 266

Powolny ...

źródło: Screenshot_20230402_083515_Instagram

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@Starozytny_Chrabaszcz_Szablozebny:

wkładki żelowe, dwie owijki, mostek amortyzowany i do tego #gravel


Trochę mi się to nie zgrywa i tak widzę większość gravelowców ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Szukanie wygody na niewygodnym rowerze aby tylko nie przyznać się, że gravele to wymysł marketingowców bo MTB'ki nie schodziły z półek. Ale to tylko moje prywatne zdanie. Relacja z zawodów jak zwykle spoko, rób dalej to co lubisz!
  • Odpowiedz
Wybór padł na Fizik Terra Microtex i o tak o jestem zadowolony, myślałem, że będzie bardziej mięsista. Jednak tak jak lew jest królem dżungli to królem mięsistych owijek chyba jest Supacaz supersticky kush i taki pewnie będzie mój następny wybór.


@Starozytny_Chrabaszcz_Szablozebny: a wypróbuj BBB GravelRibbon. Mięciutka, mięsista, elastyczna, łatwa w nawijaniu i ma dobry grip. Kupowałem na Amazonie Ja polecam ^^
cyborg - >Wybór padł na Fizik Terra Microtex i o tak o jestem zadowolony, myślałem, ż...

źródło: 20230402_112414

Pobierz
  • Odpowiedz
@pawlos10rs:

Nie potrafię zrozumieć twojego toku rozumowania, marketingowcy wpadli na pomysł gravela. Ludzie masowo kupują gravele i się dobrze bawią. Gdzie jest problem? Sytuacja win-win. Nikt do zakupu kolejnego gravela przecież mnie ani nikogo nie zmusił?

To, że jak to nazwałeś "szukam wygody na niewygodnym rowerze" jest spowodowane startami w zawodach ultra. Dopiero przed czwartym ultra(Wisła1200) kupiłem mostek amortyzowany z obawy, że mogę trwale uszkodzić sobie jakiś nerw w dłoni.

Gdybym
  • Odpowiedz
@pawlos10rs: Bo chyba nie wiesz dlaczego coś takiego jak gravel powstał. Ludzie chcieli po prostu w mieście zjechać z asfaltu i zwiększyć komfort przy tym, a przełaj się do tego nie bardzo nadaje. MTB może i jest uniwersalne, ale jazda po asfalcie i utwardzonych ścieżkach to overkill dla takiego roweru plus nie każdemu pasuje męczenie się na asfalcie takim balonem, a przełaj znowu niby nie jest wygodny. Padło na rozwój szosy
  • Odpowiedz
@pawlos10rs: jak coś ma być szybkie, to nie będzie wygodne i odwrotnie.
Kolega @Starozytny_Chrabaszcz_Szablozebny jeździ zawody ultra i idzie mu to bardzo dobrze, kończy na wysokich miejscach. Rower MTB jest wygodny, ale w porównaniu do graveli to jedzie się nim jak autobusem (wygodnie ale dość wolno). Na asfaltach i gładkich szutrach MTB nie ma szans z gravelem. Zdarzają się też odcinki na których nieźle telepie, dlatego nie mając amortyzatora trzeba pójść
  • Odpowiedz
dlatego nie mając amortyzatora trzeba pójść na pewien kompromis i ratować się wkładkami żelowymi, owijkami i szerszą oponą.


@Riczi_znad_Wisly: problem z wkladkami zelowymi i owijkami jest taki ze instalujac je dokladasz "penalty" do efektywnosci pedalowia taki sam jak doklada pompujacy amortyzator w MTB.

Jednak czym rozni sie amortyzator albo opona od wladki zelowej? A no takim ze ze w przypadku uginajacej sie opony to opona jest nieamortywana masa, a caly rower
  • Odpowiedz
trudne do usprawidliwienia jest dokladanie "penalty" na dlugosci calej trasy w postaci owijek zeby te odcinki przejechac


@Hasz5g: Tylko weź pod uwagę, że każdy ma inny poziom komfortu, jeden lubi twardą owijkę a inny ma #!$%@? dłonie i co by nie zrobił to będą go dłonie boleć. W moim przypadku grubsza owijka to zbawienie, bo mam "delikatne dłonie" i muszę je często rozmasowywać i rozciągać, zwłaszcza prawą m.in. ze względu na
  • Odpowiedz