Wpis z mikrobloga

Nie mogę już czytać o tym #chatgpt na wykopie, ani w ogóle nigdzie.

Fajne narzędzie, pomaga w prostych rzeczach typu redagowanie, tworzenie tekstów (które i tak trzeba często poprawiać). Mam nadzieję że ci laicy, bez jakiegokolwiek pojęcia o tym czym jest model językowy i podstaw z zakresu sztucznej inteligencji wyciągną wnioski (w przeciwieństwie do chatgpt, który tego nie robi xD) i przestaną #!$%@?ć o tym jak to AI zabierze wszystkim pracę bo jeśli ten program zabierze ci pracę to może warto się zastanowić nad samym sobą.

Już w ogóle ręce mi opadły jak do dyskusji w jednym z wpisów gość napisał "a co to za problem zaprogramować możliwość uczenia się albo wyciągania wniosków?". ŻADEN #!$%@? DLATEGO NIKT TEGO NIE WYMYŚLIŁ I MOŻESZ BYĆ PIERWSZY KASZTANIE XD.

Co chwila przełomowa technologia (dla debili) blockchain, autonomiczne samochody, kryptowaluty i teraz chatgpt xD.
Nigdy się małpy nie nauczą.( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ai #programowanie i troszkę #bekazpodludzi
  • 27
@twojastara_glosuje_na_korwina: wybacz ale #!$%@? bzdury, cały świat się zachwyca możliwościami, gpt zdaje egzamin na harward, trwają gorące dyskusje na temat regulacji AI po wypuszczeniu Chatgpt ale zawsze znajdzie się wykopek który powie ze to #!$%@? nie wynalazek i za kilka lat nikt o tym nie będzie pamiętać xD sam używam tego w swojej pracy, doskonale wyłapuje kontekst z lakonicznych zdań i ogarnia, lepiej lub gorzej ale ogarnia. Kto nie widzi że
@rzuf22: Bardzo rozbudowana analiza, co do tego konkretnego przypadku zapewne częściowo trafna. Tyle że skupiasz się na kaczce dziennikarskiej, czyli po prostu krytykujesz sensacyjny i wyolbrzymiony styl tej informacji, odnosisz się przede wszystkim do podanej w artykule kwoty, która tutaj zasadniczo nie ma znaczenia, a w kontekście posta OPa chodzi o coś innego - czy AI ma możliwość zastąpienia czyjejś pracy? Tak, ma.

Co do najistotniejszego faktu, które pokazuje ten jeden
co do tego konkretnego przypadku zapewne częściowo trafna


@Humbaq: bo odnosiłem się bezpośrednio do niego.

Tyle że skupiasz się na kaczce dziennikarskiej


@Humbaq: Bo tyle dezinformacji w sieci, zwłaszcza od osób, które się na temacie nie znają.

krytykujesz sensacyjny i wyolbrzymiony styl tej informacji, odnosisz się przede wszystkim do podanej w artykule kwoty, która tutaj zasadniczo nie ma znaczenia


@Humbaq: Bo takie wyolbrzymienie nie ma sensu. Kwota jak najbardziej