Wpis z mikrobloga

Nierozerwalne to jest jądro atomu i to też nie zawsze. Natomiast umowy między ludźmi podlegają zmianom lub mogą być unieważniane. Przysieganie przed wielebnym pedofilem - przedstawicielem nieistniejącego bozi - nic tu nie zmienia, a nawet pogarsza sytuację, gdyż para będzie zmuszać się do życia razem, co może rodzić patologie
#bekazkonfederacji #bekazkatoli #bekazpodludzi
robert5502 - Nierozerwalne to jest jądro atomu i to też nie zawsze. Natomiast umowy m...

źródło: Screenshot_20230329-122232

Pobierz
  • 52
jakie korzyści miałyby płynąć z braku możliwości rozwodu?


@Noniusz: nie wiem, to nie ja chcę brać nierozerwalny ślub xD
Po prostu nie widzę przeciwwskazań jeżeli dwie osoby są chętne ¯\(ツ)
@robert5502: Generalnie Pan Sławek na własne życzenie prosi się o kłopoty. Jako prawnik powinien z żoną założyć spółkę, w której będą gromadzić cały majątek z udziałami 50/50, z umową, w której są tak połączeni, że jakiekolwiek przekazanie udziałów lub próba wyjścia z biznesu kończy się oddaniem całej spółki Lewicy. Oczywiście cały majątek, mieszkania i wszystkie biznesy Pana Sławka powinny być w owej spółce. No i będzie miał obowiązki aż do śmierci,
ale po co to robić, stwarzać biurokrację i głupie prawo? jaki to ma sens w ogóle? a to co piszesz, że ZAKAZ takich małżeństw jest niewolnościowy, to jedno wielkie XD


@yahoomlody: Jak ktoś chce mieć pewność, że druga połówka później nie wywinie jakichś numerów, to czemu nie? Przecież to co on proponuje to większa wolność; ludzie mogliby wybrać. Sam bym wybrał taką opcję jakby była możliwość, więc jestem jak najbardziej za
Jak ktoś chce mieć pewność, że druga połówka później nie wywinie jakichś numerów, to czemu nie? Przecież to co on proponuje to większa wolność; ludzie mogliby wybrać. Sam bym wybrał taką opcję jakby była możliwość, więc jestem jak najbardziej za


@Narhek: W jaki sposób takie nierozwiązywalne małżeństwo gwarantuje cokolwiek? Być może Twoja żona straci Tobą zainteresowanie i zacznie Cię zdradzać, ale formalnie nadal będziecie małżeństwem, bez żadnej możliwości rozwodu. Dlaczego taka
@mezosomy: Bardziej chodziło mi o zabezpieczenie przed utratą majątku podczas rozwodu - jest intercyza, ale też słyszy się o tym że czasami ta intercyza jest unieważniana, więc w sumie nie wiadomo. No i drugi powód raczej symboliczny; jeżeli uważam że małżeństwo jest nierozerwalne to miałbym opcję by poprzeć moje myślenie działaniem. Ogólnie nie widzę w tym nic złego by mieć taką możliwość, chociaż rozumiem, że ludzie się boją że to krok