Wpis z mikrobloga

Zabrałem swoją chińska żonę do Polski. Ogólnie wstyd i zażenowanie. Stwierdziła że w #polska jest jak 30 lat temu w #chiny tzn. zacofanie, nie ma normalnych dróg, ogólnie brak transportu i połączeń miedzy miastami. Nie mogła się powstrzymać od śmiechu jak zobaczyła EN57 na stacji w #katowice gdzie napadli ją żule jak zostawiłem ją samą na dosłownie dwie minuty (plus inne atrakcje jak jedyna ubikacja na cały dworzec i to płatna, niedziałające schody ruchome, brak wi-fi i smród bezdomnych) Jechaliśmy #pkpintercity do #krakow z prędkością 50km/h, pociągiem w którym sra się przez dziurę na tory. Do tej pory kiedy w Chinach jedziemy bezszelestnie pociągiem ponad 300km/h moja żona odtwarza stukot naszego intercity na torach "tu TU tu TU tu TU" Ciężko jej było zrozumieć że samochody w Polsce są szybsze od pociągów a nasze "autostrady" mają tylko dwa pasy w jednym kierunku i brak pasa awaryjnego. Była przerażona jak ludzie w takich warunkach jadą powyżej 170 km/h (aha, na pierwszej stacji benzynowej w Polsce za niemiecką granicą, po wyjściu z ubikacji napadli ja cyganie z perfumami i zegarkami). Zafascynowała ja subkultura żuli z którą pierwszy raz się spotkała jak wylądowaliśmy z Chin w #berlin gdzie celnie rozpoznała ich narodowość po naszym reprezentacyjnym słowie na K. Potem w Polsce było ich Jeszce więcej i ciężko mi było wytłumaczyć kim oni są i np. "dlaczego nie piją po pracy?" Z innych atrakcji to niedziele niehandlowe i brak możliwości zakupu miętowych papierosów albo tabletek antykoncepcyjnych bez zgody lekarza. Stwierdziła że Polacy są ponurzy i agresywni ale nie dziwi się skoro muszą mieszkać w takim kraju.
Z plusów to podobał się jej rynek w Krakowie i ogrody przy domach jednorodzinnych. Z całego pobytu udało mi się sklecić jeden pozytywny materiał z wizyty w Wiśle gdzie reagowała na nasze jedzenie.
#zalesie
LuckyStrike - Zabrałem swoją chińska żonę do Polski. Ogólnie wstyd i zażenowanie. Stw...
  • 281
@LuckyStrike: Przyszlo skrzywdzone zero zyciowe ktore musialo wyjechac z polski do wielkich chin :< Albo jestes platnym trollem ablo poprostu debilem, jedno i drugie przejepane xD a u kitajcow zawsze bedziesz smiotkiem ze wschodniej europy
ale nie dziwi się skoro muszą mieszkać w takim kraju.


@LuckyStrike: aaa to ta chinka co mieszka w kraju w którym 400 milionów chińczyków żyje poniżej granicy ubóstwa przez lata wielkiego głodu, rewolucji kulturowej i wielkiego skoku naprzód? Te same chiny w których partia wysyła cię na reedukację na ciężkie roboty w kopalniach i polu?
Faktycznie musi być zdziwiona jak można żyć w takim kraju jak u nas ( ͡°
@LuckyStrike dlaczego odpowiadasz na komentarze zaczepne, a nie dowiesz na te z dużą ilością plusów i które mają sens? za mało odwagi czy już masz tak łeb przeżarty komunizmem, że cenzurę stosujesz automatycznie. @dizzydom napisał fajny komentarz, zebrał już prawie sto plusów (na stare to byłoby że 300), a ty wolisz odpowiadać wyzwiskami, tym co cię wyzywają, przecież nie tak zachowują się dorośli i światowi ludzie, im hejt lata koło #!$%@?. No
@LuckyStrike miałem podobnie jak wróciłem ze Zjednoczonych emiratów arabskich xD szok jak po dłuższym czasie braku menelstwa zapomniałem jak to jest. Na szczęście rodacy szybko mi przypomnieli. Niestety polska to wciąż niezły syf do życia
@LuckyStrike 50km/h na tej trasie to mogliście jechać najwyżej sumarycznie 5-10km na wylocie ze Śląska i wlocie do Krakowa. Reszta trasy to prędkości 100-160km/h to jak to w końcu było?
@LuckyStrike: Widać z miniaturki, że wyraz twarzy przygotowany na wieczorną obróbkę małego naganiacza.
Kogo może interesować zdanie tak typowej karyny z wioski która tylko przytakuje na wszystko bo swojego zdania to ona nie ma?
@LuckyStrike: no trochę tanio prowukujesz. W Pekinie niby stolicy ludzie mają wspólne kible poza mieszkaniami jak na polskiej wsi 50 lat temu. W Szanghaju ze slusmow 300m do drapaczy chmur. No dobra slumsy odrobinę na wyrost, ale odrobinę. Żona nie mogła tego nie widzieć ;). Bo każdy kto przez chwilę był w Chinach to widzi. Biedy w Chinach od groma chyba że coś się zmieniło w ciągu paru lat ;). Obsługa
@LuckyStrike:

napadli ją żule

ale przecież na filmiku widać w 4:10 do 5:00, że zaprosili ją na placki ziemniaczane (?) z cebulą i kawałkami martwej świni... Niewdzięczna ta żona, niewdzięczna...

Nie mogła się powstrzymać od śmiechu jak zobaczyła EN57

Ja #!$%@?, to ona nie wie że na świecie w wielu sprawach jest inaczej niż w Chinach?

Ale tak na marginesie - co jest śmiesznego w tym, że ludzie muszą jeździć starymi,