Wpis z mikrobloga

Zabrałem swoją chińska żonę do Polski. Ogólnie wstyd i zażenowanie. Stwierdziła że w #polska jest jak 30 lat temu w #chiny tzn. zacofanie, nie ma normalnych dróg, ogólnie brak transportu i połączeń miedzy miastami. Nie mogła się powstrzymać od śmiechu jak zobaczyła EN57 na stacji w #katowice gdzie napadli ją żule jak zostawiłem ją samą na dosłownie dwie minuty (plus inne atrakcje jak jedyna ubikacja na cały dworzec i to płatna, niedziałające schody ruchome, brak wi-fi i smród bezdomnych) Jechaliśmy #pkpintercity do #krakow z prędkością 50km/h, pociągiem w którym sra się przez dziurę na tory. Do tej pory kiedy w Chinach jedziemy bezszelestnie pociągiem ponad 300km/h moja żona odtwarza stukot naszego intercity na torach "tu TU tu TU tu TU" Ciężko jej było zrozumieć że samochody w Polsce są szybsze od pociągów a nasze "autostrady" mają tylko dwa pasy w jednym kierunku i brak pasa awaryjnego. Była przerażona jak ludzie w takich warunkach jadą powyżej 170 km/h (aha, na pierwszej stacji benzynowej w Polsce za niemiecką granicą, po wyjściu z ubikacji napadli ja cyganie z perfumami i zegarkami). Zafascynowała ja subkultura żuli z którą pierwszy raz się spotkała jak wylądowaliśmy z Chin w #berlin gdzie celnie rozpoznała ich narodowość po naszym reprezentacyjnym słowie na K. Potem w Polsce było ich Jeszce więcej i ciężko mi było wytłumaczyć kim oni są i np. "dlaczego nie piją po pracy?" Z innych atrakcji to niedziele niehandlowe i brak możliwości zakupu miętowych papierosów albo tabletek antykoncepcyjnych bez zgody lekarza. Stwierdziła że Polacy są ponurzy i agresywni ale nie dziwi się skoro muszą mieszkać w takim kraju.
Z plusów to podobał się jej rynek w Krakowie i ogrody przy domach jednorodzinnych. Z całego pobytu udało mi się sklecić jeden pozytywny materiał z wizyty w Wiśle gdzie reagowała na nasze jedzenie.
#zalesie
LuckyStrike - Zabrałem swoją chińska żonę do Polski. Ogólnie wstyd i zażenowanie. Stw...
  • 281
@LuckyStrike no nie zesrajta się tam czasem w tej Hiszpanii xd ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) jakby w Chinach nie było absurdów, w każdym kraju są, w Chinach też, przejedź się do niej to zobaczysz, proste, a ona to chyba jakaś niedokołysana jak się tak wszystkiemu dziwi
@LuckyStrike: Trzeba było lepszą trasę do tego baitu wymyslić albo chociaż napisać że pocebuliłeś na IC i pojechaliście PR a i to nie wiem czy mają EN57 na tej trasie xD. IC Kraków-Kato lata poniżej godziny czyli prędkości bardziej pod 90km/h niż 50. Dworzec w Kato to praktycznie galeria handlowa gdzie masz nie ma problemu ani z wifi ani z toaletami tylko co najwyżej z wyjściem z tego #!$%@?. Meneli nie
@LuckyStrike: mam dziewczynę Chinkę. I jej wiele rzeczy podoba się w Europie i Polsce, w tym europejska kultura, ludzie są mili, budynki ect. Parę też nie oczywiście. Btw. Twoja żona nie wygląda na Chinkę, nie traktuj tego jako atak, ale Chinki inaczej wyglądają, Twoja żona bardziej jak Filipinka, pewnie jej przodkowie nie są rodowitymi Chińczykami.