Wpis z mikrobloga

#powerbi #programowanie #lowcode #dataengineering
Potrzebuje wykonać interfejs dzięki któremu osoba z biznesu będzie mogła wybrać z listy rozwijanej lub wpisać ręcznie nazwy produktów (które będą wyświetlane na podstawie danych z bazy w azurze), i na podstawie wybranych elementów wygeneruje plik excel. Plik excelowy będzie dosyć specyficzny (muszę wykonać formatowanie, odpowiednią kolejność kolumn, itd). Jak byście to rozwiązali? Czy jest sens stawiać dashboard powerbi i tam stworzyć jakieś elementy które poflirtują dane w odpowiedni sposób?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PiotrokeJ:
Problem z exportem matrixów do excela jest taki, że nie zachowują formy pivota tylko wyrzucają tabele danych spod matrixa.
Rozwiązania takie zazwyczaj robię tak, że w pbi mam raport do obsługi online, na raporcie znajduje się guzik z hiperlinkiem do ściągania pliku excel.

Przygotowuje plix excel który łączy się do modelu danych i na modelu z pbi w excelu buduje odpowiedniego predefiniowanego pivota który symuluje funkcjonalności i formę Matrixa
  • Odpowiedz
  • 0
@Sad_poyato: @przecietnyczlowiek O ile cały flow rozumiem, tak problem pojawia się w specyficznym formacie pliku excelowego. Danę mogę wrzucać tylko w niektóre komórki - reszta komórek ma zostać nietknięta. Czy da radę zrobić to jakoś makrem w locie albo jakimś skryptem? Nie mogę wstawić całej tabeli bo plik excelowy musi mieć specyficzne formatowanie.
  • Odpowiedz
@PiotrokeJ: raz robiłem takie rozwiązanie gdzie dane musiał być wrzucone w bardzo restrykcyjną formatkę. Stworzyłem najpierw plik jak wyżej, na jednej stronie raport zaciągał dane i ustawiał pivota ze wszystkimi niezbędnymi wynikami i liczbami, a następnie zrobiłem makro które użytkownik odpalał przyciskiem, i które tworzyło nową stronę z odpowiednio sformatowanymi danymi na podstawie inputu z pbi.
  • Odpowiedz