Wpis z mikrobloga

na olx ktoś może mi zrobić wałek jak to ja jestem sprzedającym? wystawiłem za 500 zł starego laptopa z uszkodzoną baterią, gość się zapytał o dostawę OLx czy jest możliwość, włączyłem i od razu kupił. trochę mi się to wydawało podejrzane i mam teraz wątpliwości. do tego gość jest z Ukrainy (widzę imię i nazwisko w InPost) gdzie na OLX ma wpisane polskie imię. no i się zastanawiam czy ktoś mi nie zrobi wałka, że nie zobaczę ani laptopa ani kasy?

#olx
  • 9
@zielony_goblin: Moze, olx i ten ich system jest tak #!$%@? ze kazdy kazdego moze #!$%@?, zglosi ze dostal pusta paczke ty dostaniesz maila doslownie o tresci ze "sprzedajacy ma zastrzezenia, prosze sie do nich odniesc" ale nie dowiesz sie czy im napisal ze cos nie dziala, ze paczka pusta, czy #!$%@?, masz sie odniesc xD do tego pod grozna nie wyplacenia ci rzekomo twoich srodkow moga w kazdej chwili zadacc zdjec
@zielony_goblin: z perspektywy kupującego to jak sprzedający nie chce dać przesyłki olx to jest dla mnie podejrzane bo nie mam wtedy żadnego zabezpieczenia. Sprzedający ma jakiś tam ograniczony czas na nadanie paczki, mam komu zgłosić jak coś jest nie tak. No jest to absolutne minimum zabezpieczenia.
Ale olx to taki śmietnik od strony obsługi, że się w sumie nie dziwię, że sprzedający też widzi w tym próbę oszustwa.
@COVID-21 @darek-jg znaczy ja OLX traktuje do sprzedaży pierdół, wczoraj sprzedałem laptopa za 50 zł to #!$%@?. a tutaj jednak 500 zł i gość dosłownie zapytał się o wysyłkę i od razu kupił. trochę podejrzane mi się wydaje że ktoś kupuje z buta laptopa z uszkodzoną baterią?

ruszyło mnie to bo właśnie dostałem 2 taka podobna wiadomość też napisana łamana polszczyzną czy mogę wysłać, czy wszystko sprawne
@ZaQ_1 znaczy się ja go rozumiem, ja w sumie wszystko na olx sprzedaję z wysyłką i tak samo kupuje, ale z zasady kupuje tam jakieś tańsze rzeczy, jakieś ciuchy (na moto czy coś), no i teraz jak sam sprzedaję coś "droższego" to mam obawy. w planach była sprzedaż laptopa z odbiorem osobistym, ale nadazyla się okazja, myślę sobie, że może spoko deal. miałem ochotę nagrać filmik ze laptop działa i go pakuje
trochę podejrzane mi się wydaje że ktoś kupuje z buta laptopa z uszkodzoną baterią?


@zielony_goblin: mi nie, może chce używać stacjonarnie to mu bateria niepotrzebna a dzięki temu cena niższa niż takiego ze sprawną baterią
W #!$%@? razy sprzedawalem cos ukraincom, ZERO, ZERO, ZERO problemow. Oczywiscie moze sciemnic na pakiet ochronny ale obecnie MUSI odeslac jakby mu przyznali racje. Nie wysylasz maczka m2 pro 1TB a zlomik dla ciebie za pincet - czy to az tyle? Ja nigdy z Ukraincami, Bialorusinami nie mialem problemu. Etykiete pobieraj ze strony OLX a nie przeslana przez kogos na maila i tyle.
@zielony_goblin: Jak załatwiasz wszystko przez stronkę OLX, a nie przez jakieś linki podesłane od kupującego to nie bój się. Sprzedawałem tak kilka droższych rzeczy i nigdy nie było kłopotu a ludzie też zawsze od razu klikali kup teraz za pomocą tej przesyłki.