Wpis z mikrobloga

Mireczki #pytaniedoeksperta

1. Czy operator widzi jaki telefon jest w sieci, tj czy widzi czy karta sim jest w Samsungu czy iPhone i czy ewentualnie widzi jaki konkretnie model ?
2. Czy operator widzi czy karta sim jest aktywna cały czas ? Tzn. czy jak się przełącza między masztami lub jak się szybko zmieni kartę sim między jednym a drugim telefonem to operator widzi że karta sim była przez 5 sekund poza siecią? czy jest to normalne że czasem karty sim nie widzi?

Dzięki za odpowiedzi.

#orange #play #plus #tmobile #programista15k #it #programowanie #telekomunikacja #sim #gsm
  • 11
@Krzyshake

1. Czy operator widzi jaki telefon jest w sieci, tj czy widzi czy karta sim jest w Samsungu czy iPhone i czy ewentualnie widzi jaki konkretnie model ?


Operator widzi numer IMEI urządzenia, czyli powinien być w stanie rozpoznać konkretny model.

2. Czy operator widzi czy karta sim jest aktywna cały czas ? Tzn. czy jak się przełącza między masztami lub jak się szybko zmieni kartę sim między jednym a drugim
@mjjm @Krzyshake
2) wydaje mi się, że jak przełożysz kartę do drugiego telefonu, to po włączeniu on najpierw się rejestruje. Tzn rozgłasza- siema, jest tutaj numer XYZ, szanowny operatorze, jak ktoś do mnie zadzwoni, to uderzaj do tego masztu z którego to usłyszałeś
@Krzyshake: operator widzi i IMEI i IMSI, a przejście na inny BTS to handover numeru IMSI między sąsiednimi VLRami, więc zapis w logach jest.


@NieoznaczonaReklama a #!$%@? sie
IMSI jest wymieniane tylko raz podczas zalogowania do sieci. później używa się już tylko S-TMSI
( ͡ ͜ʖ ͡)