Wpis z mikrobloga

Chłop się na reddicie chwali swoim stanowiskiem z dwoma monitorami dualup ustawionymi obok siebie, tworząc tym samym przestrzeń roboczą o proporcjach 16:9 i wymiarach łudząco podobnych do najmniejszego OLEDa od LG. Może i wydał więcej, ale teraz ma przynajmniej ramki po środku, gorszą jakość obrazu, większy czas reakcji i IPS glow xD
#pcmasterrace #monitory
Ralphs - Chłop się na reddicie chwali swoim stanowiskiem z dwoma monitorami dualup us...

źródło: temp_file.png5312342345427812659

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ralphs: chłop ma te śmieszne lampki nad monitorem, oczekujesz od niego rozsądnego zakupu?
Imho do grania tragiczny setup, ale pracować będzie mu się lepiej na 2 monitorach niż na 1.

@EnderWiggin: nie wiem po co, ale widziałem już parę takich stanowisk i to najczęściej mają osoby zajmujące się grafiką/filmami
  • Odpowiedz
via Android
  • 433
@EnderWiggin Poprawiają kreatywność i produktywność w połączeniu z sojowym latte ze starbunia. Po prostu jesteś lepszą wersja samego siebie z taką lampka na monitorze.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@sirgorn mi tam by się lepiej pracowało na jednym. Oczywiście zależy co kto robi, ale zabawa z edycją i montażem to zdecydowanie jeden szeroki>dwa wąskie
  • Odpowiedz
@Ralphs: bardziej pomyślałem o programowaniu, excelu, wordzie itp. - po prostu widzę zastosowanie dla takiego rozwiązania, chociaż dla mnie jest to totalna abominacja. Sam osobiście pracuje na szerokim 34", ale mam też obok 1 monitor pionowo, który idealnie nadaje się do ściany tekstu - gdzie domyślnie siedzi discord przez 3/4 czasu.

@Hieronim_Berelek: znam i korzystam z power toysów od M$, nadal uważam ze pracując na 2 monitorach jest
  • Odpowiedz
@Ralphs: Można kupić ultrawide 32:9, np. 3840x1080, więc masz że facto dwa "normalne" monitory, tyle że bez ramki, zwłaszcza że większość ma opcję włączenia trybu PBP gdzie są wykrywane przez system jako dwa faktycznie osobne monitory - sam z tego korzystam do pracy, a po pracy przełączam w standardowy ultrawide.
  • Odpowiedz
via Android
  • 10
@Nick_Login Obiecuje, że to był ostatni raz. Gdybym tylko mógł, to bym edytował wpis, ale niestety nie mogę - nad czym ubolewam.
Nie miałem pojęcia, że to jedno słowo wprowadzi prominentnego użytkownika serwisu vikop, jakim niewątpliwie jest Nick_Login w takie poirytowanie.
Przepraszam w imieniu własnym oraz całej społeczności mirko za nadużywanie w/w słowa.
  • Odpowiedz
@EnderWiggin te lampki w ogóle nie przeszkadzają, świeci na biurko, a nie w oczy czy na ekran.

na pewno jest lepszym rozwiązaniem niż zwykła lampka stojąca w rogu biurka.

najlepiej jest się przypierdzielić do jedynej sensownej rzeczy w tym setupie niż do pięknych ramek na środku tych monitorów xD
  • Odpowiedz
oczywiście zaraz banda ekspertów się zesrała jak to #!$%@?, nieoptymalnie, a lampki nad monitorem to sojactwo xd


@caius_cosades: ale o co chodzi, nie powinno się dzielić obserwacjami i przemyśleniami, bo ktoś se coś zrobił i to święta krowa nad którą trzeba milczeć? XD Co jakiś czas widzę takie zapierające dech w piersiach swoją bezrefleksyjną durnotą komentarze i chciałbym kiedyś zrozumieć intencje i proces myślowy autora.

A co do setupu dodam,
  • Odpowiedz