Wpis z mikrobloga

Tak informacyjnie: zachęcony ostatnimi wrzutkami na peppera, postanowiłem sam sprawdzić Radeona 6600XT znanej firmy, kupionego wyprzedażowo od jednego z dystrybutorów. Główny haczyk i element zapalający mi czerwoną lampkę to :
a) rok gwarancji sprzedawcy - co by rzeczywiście wskazywało na legitny OEM, bo producent na BOXy daje 3 lata.
b) rzekomo towar nowy, tylko wyjęty z opakowań, zamontowany w komputerach i zdemontowany. W trakcie realizacji zlecenia produkcyjnego zostały zmienione wytyczne co do budowy floty komputerów i użyto innej karty graficznej.
c) Karty wróciły do swoich oryginalnych opakowań, ale nie mają naklejonej folii ochronnej.

No więc myślę sobie, że możliwy podstęp, że wyprzedają jakiś pokoparkowy szrot, więc wezmę testowo sztukę i rzucę okiem.
Z zewnątrz wygląda spoko, schładzacz jak nowy.
W środku jak widać całkiem spoko oprócz lekko wyschniętej pasty na środku rdzenia. Dwie cewki jakieś inne, ale brak innych śladów użycia, zużycia

Chyba trzeba by tu Foresta z YT, żeby stwierdził czy coś tam było szpącone, bo te dwie inne cewki faktycznie rzucają podejrzenia, choć moje amatorskie oko nie wychwyciło śladów żadnego lutowania i możliwe, że faktycznie tak było jak sprzedawca napisał. Wiec towar chyba legit.
Jak sądzicie?

#majk3lskladapcty #pcmasterrace #kartygraficzne #komputery
Pobierz majk3l - Tak informacyjnie: zachęcony ostatnimi wrzutkami na peppera, postanowiłem sa...
źródło: 6600xt
  • 13
czyżby ASTG?


@Ronin69: nie nie, dużo większy, legitny PL dystrybutor.

Gdzie link?


@Sla_Voy: na pepperze był dzisiaj gorący ( ͡º ͜ʖ͡º) A ludki tam nie zdają sobie sprawy dlaczego jest taniej :-P

Pasta wygląda jak GD900.


@JanImperator: true, true. Też mi siętak wydaje, nie wiem tylko czemu w jednym miejscu była wyschnięta, a w pozostałych wporzo.
@majk3l: 2 inne cewki od zasilania ramów, mają inną induktancję, akurat w innym kolorze były do kupienia, to nie aple żeby wszystko było perfekt.
A co do objawów używania ta wyschnięta pasta trochę podejrzana. Jeszcze bym szukał śladów przebarwień od temperatury, choć na czarnym pcb to trudno będzie znaleźć.
Jak nic nie podłączałeś to do obejrzenia gniazda wideo, jak są ślady tylko w jednym i jest to hdmi, to pewnie był