Wpis z mikrobloga

Myślicie, że polski rząd zdaje sobie sprawę z rozwoju AI i że w ogóle coś takiego istnieje? Albo czy nauczyciele w Polsce wiedzą, że dzieciaki mogą już teraz dzięki OpenAI odrabiać prace domowe?
Wydaje się to jednym z najważniejszych tematów społecznych, a w debacie publicznej cisza jakby nic się nie działo. 99% boomerów nigdy o żadnej technologii z dziedziny machinę learningu nie słyszeli i nie mają pojęcia jakie zmiany już teraz zachodzą. Myślicie, że ile osób na ważnych państwowych stanowiskach zdążyło się już dowiedzieć o tym jakie funkcje zaczęło zyskiwać AI? Albo czy ministerstwo edukacji usłyszało już, że uczeń może przepisywać wygenerowane teksty z ChatGPT?
#chatgpt #openai #przemyslenia #rozkminy
  • 80
@Bananek2: trochę powtórka z końca lat 80tych. W Czechosłowacji rozbudowa przemysłu, opracowywanie nowych typów uzbrojenia i zakupy od ruskich najnowocześniejszego co można było a wkrótce podział kraju, w NRD mikroporcesory i pamięci, sieci komputerowe a nawet pierwsze bankomaty, a u nas, kruwa, wóda, papież i Popiełuszko bul bul bul (oraz brednie o "ochronie życia pocżetego").
@smallboobslover: o #!$%@?, obronca "przedsiembiorcow" sie znalazl xd

Ci, którzy czytali moje wpisy wiedzą w jakiej jestem sytuacji - 33 lata z rodzicami w gównorobocie za minimalną po 10 latach pracy. Nie stać mnie nawet na kredyt w moim małym mieście po tylu latach harówy. xd
AI jako narzędzia badawczego


@T1001: XD Próba wykorzystania ChatGPT do czegokolwiek technicznego kończy się zawsze porażką. Dla przykładu zadałem mu przed chwilą w ramach testu pytanie czym jest krawędź absorpcji - takie zagadnienie powinno pojawić się już w szkole średniej przy omawianiu zjawiska fotoelektrycznego wewnętrznego, ewentualnie na samym początku studiów, gdzie mówi się o fali EM.

ChatGPT oczywiście #!$%@?ł bzdury, jak zawsze. Jest to maksymalna długość fali, przy której zachodzi absorpcja
KaiserBrotchen - >AI jako narzędzia badawczego

@T1001: XD Próba wykorzystania ChatGP...

źródło: Zrzut ekranu 2023-03-21 104116

Pobierz
Słyszałem, że już pracują nad tym ile można na to kasy wyciągnąć z NCBR.


@Zielonkamimowoli: Oni nie wyciągają kasy z NCBR tylko walczą z rozwojem, który zawsze będzie prowadził do autonomicznego AI :P
ChatGPT nie nadaje się


@KaiserBrotchen: mówiąc o tych projektach trzeba pamiętać, że mamy do czynienia z ich początkującymi wersjami i ocenianie, że nie zrewolucjonizują cywilizacji, bo nie działają do końca poprawnie to trochę tak jak kiedyś mówienie, że wynalazek jakim jest ogólnie sam komputer nie nadaje się do powszechnego użytku, bo jest wielkości budynku i działa na taśmę perforowaną, albo że raczkujący internet nie nadaje się do poważnego użytku, bo jest
@Bananek2: AI? Spróbuj powiedzieć przeciętnej nauczycielce, że przy odrabianiu pracy wspomagałeś się internetem, a nie książkami to zobaczysz jakie podejście do tych tematów ma cielsko pedagogiczne.