Wpis z mikrobloga

Myślicie, że polski rząd zdaje sobie sprawę z rozwoju AI i że w ogóle coś takiego istnieje? Albo czy nauczyciele w Polsce wiedzą, że dzieciaki mogą już teraz dzięki OpenAI odrabiać prace domowe?
Wydaje się to jednym z najważniejszych tematów społecznych, a w debacie publicznej cisza jakby nic się nie działo. 99% boomerów nigdy o żadnej technologii z dziedziny machinę learningu nie słyszeli i nie mają pojęcia jakie zmiany już teraz zachodzą. Myślicie, że ile osób na ważnych państwowych stanowiskach zdążyło się już dowiedzieć o tym jakie funkcje zaczęło zyskiwać AI? Albo czy ministerstwo edukacji usłyszało już, że uczeń może przepisywać wygenerowane teksty z ChatGPT?
#chatgpt #openai #przemyslenia #rozkminy
  • 80
czy ministerstwo edukacji usłyszało już, że uczeń może przepisywać wygenerowane teksty z ChatGPT?


@Bananek2: ministerstwo edukacji ma obecnie ważniejsze rzeczy na głowie niż jakieś AI, np. wieszanie papieża na ścianach
@pure_function: to na szczęście nie aktualne już, ale mimo wszystko - co do mojej sytuacji ma biedra, lokalny warzywniak, magazyn, korpo, sklepik internetowy? Ja mam i miałem dostęp do stron z ofertami pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°) także to moja sprawa co robię z życiem. Także to wciąż nie zmienia tego, że jest duży i niepotrzebny koszt pracy.
Przykład z dziś - dzień spóźnienia z zusami, bo
Albo czy nauczyciele w Polsce wiedzą, że dzieciaki mogą już teraz dzięki OpenAI odrabiać prace domowe?


@Bananek2: Na uczelniach wiedzą, że GPT będzie pisać prace dyplomowe i nieco są przerażeni. Lać wodę potrafi mistrzowsko.

I bardzo dobrze że używają AI do wykonywania pracy domowej.


@Kalifornix: Szkoda, że często ma błędne rezultaty jeśli są jakieś cięższe zadania xD Przerabiałem to na studiach. Ludzie sądzą, że jak wypluje im odpowiedź, to jest
Wydaje się to jednym z najważniejszych tematów społecznych, a w debacie publicznej cisza jakby nic się nie działo. 99% boomerów nigdy o żadnej technologii z dziedziny machinę learningu nie słyszeli i nie mają pojęcia jakie zmiany już teraz zachodzą. Myślicie, że ile osób na ważnych państwowych stanowiskach zdążyło się już dowiedzieć o tym jakie funkcje zaczęło zyskiwać AI? Albo czy ministerstwo edukacji usłyszało już, że uczeń może przepisywać wygenerowane teksty z ChatGPT?
Wydaje się to jednym z najważniejszych tematów społecznych, a w debacie publicznej cisza jakby nic się nie działo.


@Bananek2: Na opinię publiczną dobrze działają wysokie kwoty. Był spory szum w mediach w 2018 roku, jak Goldman Sachs wydał 5 mld dolarów na system AI do analizowania umów, który zastąpił tysiące prawników. No ale od tamtego czasu minęło 5 lat.
Politycznie na pewno tematy krótszego tygodnia pracy, czy dochodu gwarantowanego są powiązane
a to cie zdziwię, bo pół biura copywriterów z tego korzysta


@WroziaZebuzia: ooo to niezłe walki o stanowisko będą niedługo, copywriterzy będą najszybszymi ofiarami Chat GPT na to wygląda :D oczywiście zostanie ta połowa, która lepiej ogarnia Chat
@Bananek2: zobacz jak się ośmieszasz - zacząłeś interesować się AI jak usłyszałeś w telewizorze o chatgpt a prace nad umożliwieniem rozwoju AI oraz szeroko pojętej cyfryzacji i wykorzystaniem do celów np. gospodarki zaczęły się w Polsce jak pewnie nie wyszedłeś z przedszkola.
2020 - o wykorzystaniu AI do celów rozwoju kraju https://ai-watch.ec.europa.eu/countries/poland/poland-ai-strategy-report_en
Raport nt. Polski jako "challengera" cyfryzacji, rozwoju rynków cyfrowych i AI w regionie i EU.
https://digitalchallengers.mckinsey.com/files/Rise_of_Digital_Challengers_Perspective_Poland.pdf

Jest np. mowa
@mitchumi: nieźle się zbulwersowałeś, ale nie oczekuję kultury od kogoś kto jest internautą korzystającym z internetu, bo wiadomo, że to z definicji oznacza, że jesteś degeneratem i pewnie pisałeś swój komentarz pod wpływem alkoholu przy piwie
Bananek2 - @mitchumi: nieźle się zbulwersowałeś, ale nie oczekuję kultury od kogoś kt...