Wpis z mikrobloga

Myślicie, że polski rząd zdaje sobie sprawę z rozwoju AI i że w ogóle coś takiego istnieje? Albo czy nauczyciele w Polsce wiedzą, że dzieciaki mogą już teraz dzięki OpenAI odrabiać prace domowe?
Wydaje się to jednym z najważniejszych tematów społecznych, a w debacie publicznej cisza jakby nic się nie działo. 99% boomerów nigdy o żadnej technologii z dziedziny machinę learningu nie słyszeli i nie mają pojęcia jakie zmiany już teraz zachodzą. Myślicie, że ile osób na ważnych państwowych stanowiskach zdążyło się już dowiedzieć o tym jakie funkcje zaczęło zyskiwać AI? Albo czy ministerstwo edukacji usłyszało już, że uczeń może przepisywać wygenerowane teksty z ChatGPT?
#chatgpt #openai #przemyslenia #rozkminy
  • 80
@Bananek2 chagpt teraz uzywaja osoby siedzace w nowinkach technicznych i wiadomo branza IT.
jak beda matury to wtedy bedzie wiekszy hype na to na roznych stronach typu "chat gpt rozwiazal mature rozszerzona z matematyki" i wtedy niektorzy rodzice poprosza dzieci o wytlumaczenie albo "zeby im kupily tego chat gpt tak ze 2 kilo( ͡º ͜ʖ͡º)"
czyli generalnie MEN powoli wie.
@Volantie a to cie zdziwię, bo pół biura copywriterów z tego korzysta, drugie pół użyło go do napisania pracy dyplomowej, a Ci inteligentniejsi rodzice zachęcają swoje dzieci do korzystania z niego przy odrabianiu lekcji, które nic nie wnoszą. Myślę, że dzieciaki wiedzą i korzystają, nawet całkiem świadomie. Widzę po tiktoku, że już są nawet trendy, jak gotowanie z chatem albo pisanie fanficów. Będzie, jak z smartwatchami na maturze, takie, które wyglądają na
@Bananek2: @WroziaZebuzia: no właśnie, jestem w sumie mega ciekawy jak kreatywnie można wykorzystywać tego czada ekhhm czatagpt
Ja np. użyłem go do pomocy w stworzeniu punktów które mógłbym wpisać we wniosku o podwyżkę xddd
Czy już fliperzy albo pośrednicy nieruchomości czy patodeweloperzy z niego korzystają? Pewnie tak. "Jak korzystać z chatgpt aby zwiększyć zarobki na flipie o 20% blebke"
Chodzi mi o to że, jak bronić się między tą różnicą
@Bananek2: polskie uczelnie mają pewną intelektualną autonomię i to od nich, oddolnie, powinna iść presja na wykorzystanie AI jako narzędzia badawczego. Tymczasem na "gówno uczelniach" staruszkowie profesorowie mają dylematy moralne i oczekują od doktorów presji na lepsze "prezentacje" i, uwaga, samodzielność studenta ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@WroziaZebuzia: nie no, ogarnięci rodzice to wiedzą o co chodzi, ale jednak jest dużo, którzy tak nie ogarniają dobrze internetu a co dopiero jakiś chat gpt.

Generalnie teraz odrabianie zadań domowych, nauka czegokolwiek to zajebista sprawa.
@Bananek2 u nas na studiach niektórzy nauczyciele o tym gadali i gadali, że szkoła już pracuje nad czymś, co pozwoli uniknąć plagiatowania z tego chatu

ogólnie na jakieś zadania matematyczne itd. gdzie trzeba coś rozwiązać i jest konkretny wynik lub na jakieś zadania, gdzie jest do wyboru a,b,c to nic nie wynajdą ale na wypracowania mogą to zrobić bez problemu bo ten chat odpowiada w każdej chwili mniej więcej identycznie na dane
@Bananek2: Niestety muszę Ci napisać realia otaczającego nas świata przez oczywistą oczywistość. Rząd, państwo, politycy mają w dupie obywateli, rozwój kraju, perspektywy, itp. Oni chcą tylko zdobyć głosy, dostać się do władzy i ustawić siebie i swoje rodziny. Dlatego podpisują i popierają ustawy godzące w polskich obywateli. Nauczyciele w większości chcą ciepłej posadki na stołku państwowym bez odpowiedzialności- najlepiej kawka i pierdzenie w stolik- najlepiej żeby jeszcze dobrze płaciło państwo- jak