Wpis z mikrobloga

@weezyxboss To zależy od pracy. Jak dogadasz się z pracodawcą by dał podwyżkę jak PPK ot tak niezależnie od innych to lepiej tak niż PPK. mniej problemów i więcej hajsu. Ale jak to duża firma, państwówka czy coś to warto i wypłacać co pewien czas. Nie.liczyłbym i nie wierzył w długoterminowość tego i że coś będzie za 20 lat, ale na chwilę czemu nie
@weezyxboss: jak to januszex a tobie bardzo zależy na każdym groszu, to warto.

Jesli te kilka zł nie jest kwestią życia i śmierci, to dla czystego sumienia nie warto.

Pracownik wychodzi na tym na jakimś tam plusie, ale państwo kradnie przy okazji dodatkowa kasę od pracodawcy.

Ja wolałem mieć mniej, byle państwowy złodziej miał mniej do rozdania. Wolę, żeby mój pracodawca przepuścił kasę na co se chce.
dlaczego? Wypłacam co pół roku i mam na koncie więcej pieniędzy niż miałbym z wypłaty co miesiąc. A dodatkowa, subiektywna zaleta to automatyczna skarbonka gdzie jak mi się przypomni to sie okazuje, że mam dodatkowe pieniądze.


@Mruvek: I co zrobisz z tymi dodatkowymi pieniędzmi? Urlop w Pcimiu sobie zafundujesz? W ten sposób tracisz składki od państwa, a od tych pracodawcy potrącany jest podatek. Tracisz prawie połowę tego, co przechowywałeś w PPK.
Logytaze - >dlaczego? Wypłacam co pół roku i mam na koncie więcej pieniędzy niż miałb...
@weezyxboss: Warto. Nawet jak nie ufasz programowi to możesz wypłacać co miesiąc i być do przodu 1% netto swojej pensji brutto. Jak nie masz jeszcze nie mieszkania to możesz też 100% zebranych pieniędzy wypłacić bez strat na wkład własny (jak nie zwrócisz po kilkunastu latach tej "pożyczki" to płacisz tylko drobny podatek od zysków - nie od składek).

Jeżeli jednak umówisz się z szefem, że da ci minimum tyle samo kasy