Wpis z mikrobloga

niedługo wracam do #pracbaza jak wygląda sytuacja z #ppk ? warto czy nie warto? raczej nie planuje trzymać tam kasy do 60+ bardziej wypłacać raz w roku ewentualnie jakiś dłuższy okres czasu na jakiś większy wydatek

warto?

  • tak 51.0% (771)
  • nie 49.0% (742)

Oddanych głosów: 1513

  • 70
  • Odpowiedz
  • 2
@weezyxboss ja planuję wypłacić 100% przy ewentualnym kredycie na mieszkanie, wtedy jest termin 15 lat na spłacenie tego - wtedy te pieniądze będą dużo mniej warte, więc po tych 15 latach to wszystko oddam, a później od razu wypłacę
  • Odpowiedz
@weezyxboss: To ogarnijcie teraz akcje ode mnie z kołchozu z przełomu luty/marzec.
Wtedy był ponowny zapis do ppk. Wchodzimy rano na stołówkę leżą kartki do rezygnacji z ppk. "Rezygnacja nie jest obowiązkowa jak chcecie". Tak jak w ankiecie połowa zrezygnowała połowa nie.
Ci co nie zrezygnowali byli wzywani na górę i nakłaniani do zrezygnowania. Dwóch gostków się nie ugięło. Chcieli zostać bo mają do tego prawo i wgl.
Szefostwo stwierdziło
  • Odpowiedz
@weezyxboss: chyba nikomu nie chciało się z nimi zaczynać. A poza tym premia jest uznaniowa i Janusz uzna że jej ci nie da bo jesteś w ppk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@brakloginuf: patrzysz na inflację, nasz system emerytalny i naprawdę myślisz, że za 30 - 40 lat dostaniesz jakieś realne pieniądze? Właśnie rozmontowujemy fundusz rezerwy demograficznej XD


@missioncritical: Uwielbiam czytać wypociny analfabetów ekonomicznych. Zapewniasz dobrą komedię.

Tak serio już, gdy ktokolwiek tak myśli, to warto się zastanowić, gdzie wasza pensja wpływa i czy nie macie czegokolwiek na koncie "wirtualnie"
  • Odpowiedz
Uwielbiam czytać wypociny analfabetów ekonomicznych. Zapewniasz dobrą komedię.


Tak serio już, gdy ktokolwiek tak myśli, to warto się zastanowić, gdzie wasza pensja wpływa i czy nie macie czegokolwiek na koncie "wirtualnie" z waszych pieniędzy?


@m0rgi: i już wiem, że jaśnie oświecony ekonomista, co widział ekonomię raz w technikum będzie się wypowiadał
  • Odpowiedz
Jeśli takie coś mogliby zrobić z PPK to równie dobrze mogą coś odwalić z lokatami w bankach według twojej logiki. Nie boisz się trzymać kasy w banku?


@EpicKris: to nie jest to samo. Weź kartę do ręki i idź wypłać pieniądze z PPK albo wypłać trochę w tym miesiącu i dorzuć więcej za miesiąc ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie myl dwóch, zupełnie różnych rzeczy. Nasz system bankowy się trzyma, a system emerytalny jest właśnie przejadany na rozdawnictwo. Z pieniędzy trzeba korzystać tu i teraz, bo do naszych emerytur (u mnie trochę ponad 30 lat) te pieniądze będą warte tyle co nic. Nikt ci nie broni wierzyć, że żadna władza nie rozwali nam systemu emerytalnego w ciągu najbliższych dziesięcioleci. Problem w tym, że jedna właśnie to robi niszcząc zarówno walutę, jak i rezerwy. Dla mnie to po prostu bez sensu, bo lepiej spożytkuję te pieniądze. Masz pełne prawo tak oszczędzać, wierzyć że zobaczysz te pieniądze i że będą warte więcej hawajska z podwójnym serem. A i ja nie trzymam po prostu złotówek w banku, bo przecież przy tej inflacji to zupełny bezsens.

Dlaczego wielu z nas pewnie nie dożyje do emerytury? A no dlatego:
"W 2021 r. przeciętne trwanie życia
  • Odpowiedz
No ale przecież tak to działa, to nie rozumiem wyzwania.


@EpicKris: masz kartę do ppk, możesz tam wpłacać dowolne środki, wypłacać dowolne środki, tak? XD Gdzie są bankomaty ppk? Mogę podpiąć pod to blik? To, że gdzieś tam masz konto ze środkami nie oznacza, że to jest takie konto jak w banku.

Zamiast przejadać to możesz je inwestować tak żeby za 30 lat nie były warte tyle co
  • Odpowiedz
@missioncritical

masz kartę do ppk, możesz tam wpłacać dowolne środki, wypłacać dowolne środki, tak? Gdzie są bankomaty ppk? Mogę podpiąć pod to blik?


Kartę mam do swojego konta w banku na które dowolnie mogę wypłacać kasę z PPK. Bankomaty i blik analogicznie.
  • Odpowiedz
Kartę mam do swojego konta w banku na które dowolnie mogę wypłacać kasę z PPK. Bankomaty i blik analogicznie.


@EpicKris: po złożeniu wniosku otrzymasz te środki. Czyli to nie jest jak konto w banku, sam to przyznajesz. Nie masz do nich bezpośredniego dostępu. Możesz je wypłacać na wniosek (w całości), a nie możesz tam też dopłacać dowolnych kwot. To nie jest jak konto w banku. Albo Cię okłamali w banku
  • Odpowiedz