Wpis z mikrobloga

@weezyxboss: To ogarnijcie teraz akcje ode mnie z kołchozu z przełomu luty/marzec.
Wtedy był ponowny zapis do ppk. Wchodzimy rano na stołówkę leżą kartki do rezygnacji z ppk. "Rezygnacja nie jest obowiązkowa jak chcecie". Tak jak w ankiecie połowa zrezygnowała połowa nie.
Ci co nie zrezygnowali byli wzywani na górę i nakłaniani do zrezygnowania. Dwóch gostków się nie ugięło. Chcieli zostać bo mają do tego prawo i wgl.
Szefostwo stwierdziło że
@brakloginuf: patrzysz na inflację, nasz system emerytalny i naprawdę myślisz, że za 30 - 40 lat dostaniesz jakieś realne pieniądze? Właśnie rozmontowujemy fundusz rezerwy demograficznej XD


@missioncritical: Uwielbiam czytać wypociny analfabetów ekonomicznych. Zapewniasz dobrą komedię.

Tak serio już, gdy ktokolwiek tak myśli, to warto się zastanowić, gdzie wasza pensja wpływa i czy nie macie czegokolwiek na koncie "wirtualnie" z waszych pieniędzy?

Jak wiadomo, na przykładzie takiej Grecji, zawsze można ustawić
Uwielbiam czytać wypociny analfabetów ekonomicznych. Zapewniasz dobrą komedię.


Tak serio już, gdy ktokolwiek tak myśli, to warto się zastanowić, gdzie wasza pensja wpływa i czy nie macie czegokolwiek na koncie "wirtualnie" z waszych pieniędzy?


@m0rgi: i już wiem, że jaśnie oświecony ekonomista, co widział ekonomię raz w technikum będzie się wypowiadał XD.

Gdy teraz mam waszą, paranoiczną uwagę to czas na #!$%@? waszej bajki. Gdy państwo jebnie to będzie druga Wenezuela
@missioncritical

jest spora szansa, że umrzecie przed emeryturą (albo dość szybko po jej otrzymaniu),


A to na jakiej podstawie?

jak przyjdzie co do czego to PiS czy PiS bis w ciągu tych najbliższych 20-30-40 lat odwali takiego fikołka z tymi kontami, że za OFE zatęsknicie


Jeśli takie coś mogliby zrobić z PPK to równie dobrze mogą coś odwalić z lokatami w bankach według twojej logiki. Nie boisz się trzymać kasy w banku?
Jeśli takie coś mogliby zrobić z PPK to równie dobrze mogą coś odwalić z lokatami w bankach według twojej logiki. Nie boisz się trzymać kasy w banku?


@EpicKris: to nie jest to samo. Weź kartę do ręki i idź wypłać pieniądze z PPK albo wypłać trochę w tym miesiącu i dorzuć więcej za miesiąc ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie myl dwóch, zupełnie różnych rzeczy. Nasz system bankowy
@missioncritical

to nie jest to samo


Oczywiście że to jest to samo.

Weź kartę do ręki i idź wypłać pieniądze z PPK albo wypłać trochę w tym miesiącu i dorzuć więcej za miesiąc ( ͡° ͜ʖ ͡°)


No ale przecież tak to działa, to nie rozumiem wyzwania.

Z pieniędzy trzeba korzystać tu i teraz, bo do naszych emerytur (u mnie trochę ponad 30 lat) te pieniądze będą warte
No ale przecież tak to działa, to nie rozumiem wyzwania.


@EpicKris: masz kartę do ppk, możesz tam wpłacać dowolne środki, wypłacać dowolne środki, tak? XD Gdzie są bankomaty ppk? Mogę podpiąć pod to blik? To, że gdzieś tam masz konto ze środkami nie oznacza, że to jest takie konto jak w banku.

Zamiast przejadać to możesz je inwestować tak żeby za 30 lat nie były warte tyle co nic.


@EpicKris:
@missioncritical

masz kartę do ppk, możesz tam wpłacać dowolne środki, wypłacać dowolne środki, tak? Gdzie są bankomaty ppk? Mogę podpiąć pod to blik?


Kartę mam do swojego konta w banku na które dowolnie mogę wypłacać kasę z PPK. Bankomaty i blik analogicznie.

To, że gdzieś tam masz konto ze środkami nie oznacza, że to jest takie konto jak w banku.


Oczywiście, że to jest takie samo konto jak banku. O innym przeznaczeniu,
Kartę mam do swojego konta w banku na które dowolnie mogę wypłacać kasę z PPK. Bankomaty i blik analogicznie.


@EpicKris: po złożeniu wniosku otrzymasz te środki. Czyli to nie jest jak konto w banku, sam to przyznajesz. Nie masz do nich bezpośredniego dostępu. Możesz je wypłacać na wniosek (w całości), a nie możesz tam też dopłacać dowolnych kwot. To nie jest jak konto w banku. Albo Cię okłamali w banku albo