Wpis z mikrobloga

@Zoyav 400k długu xD jak już tłumaczycie memy to dopasujcie je do naszych realiów xSlD

Adam-najnizsza krajowa rok po studiach, średnia krajowa 5 lat po studiach, wielokrotność średniej krajowej 10 lat po studiach

Krzysiek-roczny dochód stoi w miejscu albo rośnie conajwyzej w wyniku naturalnego wzrostu plac w gospodarce
@Cadore: prawie, dokładnie to niecałe 4,5 roku.

@pieczony_szczur_z_ogniska nie wierzysz to nie, #!$%@?. Mam wgląd w stawki podwykonawców i doskonale wiem, ile zarabiają - ale skoro jakiś losowy wykopek mówi, że tyle nie zarabiają, to na pewno tak jest xD Za to właśnie kocham Wykop, jacyś losowi pseudoeksperci wiedzą lepiej ode mnie ile, komu i za co płacimy, gdzie to JA mam wgląd w wyceny i umowy xD

Dowody anegdotyczne


@
@Zoyav: Odnośnie punktu, że ten stereotypowy, bezrobotny typ po studiach uważa, że ludzie bez wykształcenia to głupki. Załóżmy, że nie pasuje do ciebie ani ten pierwszy ani ten drugi przykład, tylko jesteś z trzeciej grupy, czyli skończyłeś dobre studia i masz dobrze płatną pracę umysłową. Tak szczerze, ilu z twoich znajomych, takich z którymi czasami spotykasz się np. gdzieś tam w knajpie, albo na jakimś wypadzie w góry, czy tam u
@Zoyav: kult roboli na wykopie to jest X #!$%@? D

Większość pracuje na gównianych warunkach w Januszexach. Garstka zarabia godne pieniądze, pracuje na swoich warunkacdh i ma jakieś umiejętności, ale oni zarabialiby nawet jakby skończyli kurs szambonurka, bo zwyczajnie potrafią sobie w życiu poradzić.

@pieczony_szczur_z_ogniska może nie po 4 latach ale powiedzmy po 10 to 90000 rocznie jest realne. Dużo dają rabaty w hurtowniach. Elektrycy i hydraulicy mają ok 15% do kieszeni od ceny za materiał potrzebny do wykonania danej usługi. A kto płaci za materiał? Klient. Jeszcze mechaników bym dodał do tej listy.
@Zoyav:
Mój dobry znajomy, chłopak 28 lat, dwa lata doświadczenia w branży PR i marketingu, zarabia 6.5 k/netto msc w mieście niecałe 200-tysięcy osób.
Dobra znajoma, inżynierka automatyki, 27 lat, 2 lata doświadczenia, 8 k netto w Krakowie.
Moja skromna osoba, 28 lat, ponad 7 k netto/msc, 2 lata doświadczenia w PR, marketingu oraz handlu.

Trzymajcie się tam robole w kołchozach, dumne z 4-5 k netto po 20 latach pracy (