Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Zoyav: 400 000 zł długu za co? Ech, tak to jest jak amatorzy biorą się za tłumaczenie amerykańskich memów ( ͡° ʖ̯ ͡°) @massejferguson @pieczony_szczur_z_ogniska byś się #!$%@? zdziwił jeden z drugim xD Jestem inżynierem elektrykiem, pracuję jako nadzór na budowie i mam właśnie niewiele mniej niż te 90k. A monterzy robiący pode mną to już na pewno przebijają te 90k - podstawy mają niewiele mniej niż
A monterzy robiący pode mną to już na pewno przebijają te 90k - podstawy mają niewiele mniej niż ja, a do tego robią fuchy po robocie czy w weekendy i wpada im po 2-3k za kilka ekstra godzin tygodniowo.


@kompek: tak, tak 2-3 k za kilka godzin ekstra xD to jest własnie domena roboli i januszy od transportu, #!$%@? po 12 godzin dziennie 6-7 dni w tygodniu i potem chwalą sie
90k to spokojnie obrotny elektryk zrobi.


@j3sion: Nie. Nie zrobi. Typie nie znasz sie kompletnie to nie wypowiadaj sie bo sie tylko osmieszasz. 6k na reke to jest max ile mozna wyciagnac w tym zawodzie i to po 60g tygodniowo (czyli dwa etaty). Normalny etat 40h to 4k.

Zaczniesz kiedys pierwsza prace to zobaczysz jak to wyglada. I nie jest tak jak na wykopie ze kazdy zarabia po kilkanascie tysiecy.
@kompek Zgodnie ze sprawozdaniem za ubiegły rok. Średnia w Tauronie na stanowisku elektromonter to 3422 brutto. 3500*12 = 42 tys. Trochę daleko do 90. Taki elektromonter musiałby robić prywatę w dużo wyższym wymiarze niż pracuje w firmie. No ale wtedy to by nie pracował tylko robił sam firmę prywatną na pełen etat.

Elektryk może zarabiać w okolicach tych 90 000 a nawet w więcej (np pracujący na statku czy przy specjistycznym sprzęcie)
@Cadore: prawie, dokładnie to niecałe 4,5 roku.

@pieczony_szczur_z_ogniska nie wierzysz to nie, #!$%@?. Mam wgląd w stawki podwykonawców i doskonale wiem, ile zarabiają - ale skoro jakiś losowy wykopek mówi, że tyle nie zarabiają, to na pewno tak jest xD Za to właśnie kocham Wykop, jacyś losowi pseudoeksperci wiedzą lepiej ode mnie ile, komu i za co płacimy, gdzie to JA mam wgląd w wyceny i umowy xD

Dowody anegdotyczne


@
@Zoyav: Odnośnie punktu, że ten stereotypowy, bezrobotny typ po studiach uważa, że ludzie bez wykształcenia to głupki. Załóżmy, że nie pasuje do ciebie ani ten pierwszy ani ten drugi przykład, tylko jesteś z trzeciej grupy, czyli skończyłeś dobre studia i masz dobrze płatną pracę umysłową. Tak szczerze, ilu z twoich znajomych, takich z którymi czasami spotykasz się np. gdzieś tam w knajpie, albo na jakimś wypadzie w góry, czy tam u
@Zoyav: kult roboli na wykopie to jest X #!$%@? D

Większość pracuje na gównianych warunkach w Januszexach. Garstka zarabia godne pieniądze, pracuje na swoich warunkacdh i ma jakieś umiejętności, ale oni zarabialiby nawet jakby skończyli kurs szambonurka, bo zwyczajnie potrafią sobie w życiu poradzić.

@pieczony_szczur_z_ogniska może nie po 4 latach ale powiedzmy po 10 to 90000 rocznie jest realne. Dużo dają rabaty w hurtowniach. Elektrycy i hydraulicy mają ok 15% do kieszeni od ceny za materiał potrzebny do wykonania danej usługi. A kto płaci za materiał? Klient. Jeszcze mechaników bym dodał do tej listy.
@Zoyav:
Mój dobry znajomy, chłopak 28 lat, dwa lata doświadczenia w branży PR i marketingu, zarabia 6.5 k/netto msc w mieście niecałe 200-tysięcy osób.
Dobra znajoma, inżynierka automatyki, 27 lat, 2 lata doświadczenia, 8 k netto w Krakowie.
Moja skromna osoba, 28 lat, ponad 7 k netto/msc, 2 lata doświadczenia w PR, marketingu oraz handlu.

Trzymajcie się tam robole w kołchozach, dumne z 4-5 k netto po 20 latach pracy (
Tak samo technik kucharz albo technik kelner maja po 90k rocznych zarobkow xD

@pieczony_szczur_z_ogniska: zdziwiłbyś się ile kucharz potrafi zarabiać xD co prawda godziny pracy #!$%@?, szczególnie w sezonie, ale kasa znośna. Pracowałam jako pomoc kuchenna w trzygwiazdkowym hotelu na wsi, żaden z kucharzy (chyba tylko 1 z 6 był technikiem, reszta po zawodówce) nie miał mniej niż 7 na rękę "gołej" pensji, a to był 2015
Czy to takie autozaoranie, że lewactwo to po prostu ludzie z wyższym wykształceniem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@aegispolis: Nie. Lewactwo to ludzie z papierkiem gównokierunku, niepozwalającym znaleźć dobrze płatnej pracy. Taka jest wymowa tego mema. Jeśli chodzi o realia amerykańskie to coś w tym jest bo dane rzeczywiście pokazują, że wyborcy republikanów są zamożniejsi od wyborców demokratów mając przy tym gorsze wykształcenie. Wytłumaczenie tego paradoksu tym, że