Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam jak może działać te połączenie programu kredyt 2% + kredyt bez wkładu? Szukałem na necie i nie ma za bardzo info, jak już gdzieś jest to tylko informacja że można łączyć.
1.Czy będzie można wziąć max 500k kredytu na 2% - w przypadku singla, oraz 50-100k wkładu własnego od BGK (program bez wkładu) czyli łącznie 550-600k?
2.Czy może max 450k kredytu 2% + 50k wkładu własnego od BGK, czyli max 500k żeby zamknąć się w warunkach kredytu 2% jak jest się singlem.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #kredyt2procent
  • 9
2.Czy może max 450k kredytu 2% + 50k wkładu własnego od BGK, czyli max 500k żeby zamknąć się w warunkach kredytu 2% jak jest się singlem.


@Venzey: Według projektu ustawy będzie to działało w ten sposób. Dodatkowo wtedy pojawia się limit ceny za m2.
@Venzey: bierzesz kredo 500k, a bgk „gwarantuje” wkład własny do 100k. Ty masz kredyt normalnie 500k, ale oni Ci go umożliwiają zabrać bez wkładu i dzięki temu stać Cię na nierucha za 500k.
Dodatkowo jak masz różowa i urodzi Ci drugie dziecko to oni Ci spłacają 20k kredytu, a jak trzecie dziecko to dodatkowe 60k (jakoś tak to leciało).
Nikt Ci żadnych pieniędzy za darmo nie daje - co najwyżej jak
@giorgioflojdini: przede wszystkim to limity będą na program (kto pierwszy ten lepszy), kilka minut po odpaleniu pula będzie wyczerpana...
Kto pierwszy się dopcha z wnioskiem do serwera ten wygryw.

Już to wklejałem do któregoś wątku 'kredytowego':
Art. 36. 1. Maksymalny limit wydatków budżetu państwa przekazywanych do Rządowego Funduszu Mieszkaniowego z przeznaczeniem na realizację zadań wynikających z rozdziału 3 ustawy zmienianej w art. 24, wynosi w:
1) 2023 r. – 8 000
@BurzaGrzybStrusJaja: hm wydawało mi się że jak zrobię trzeciego bombla to przy kredycie i zwykłymoge wnioskować o 60 k. Nie wiem kto normalny się rucha za pieniądze i to jeszcze żeby dzieci robić XD japrd jak pomyślę ile maluch kosztuje czasu pieniędzy i nerwów do czasu przedszkola to te 60 k niech se w dupę wsadza
@marcpol: na pewno zostaje limit? Czytałem że przy połączeniu mieszkanie bez wkładu z kredyt2% te limity znikają


@giorgioflojdini: Masz rację, projekt ustawy przewiduje zmiany w istniejących aktach prawnych i uchyla limity w ustawie o rodzinnym kredycie mieszkaniowym.
@Venzey: jak chcesz załapać się na wszystkie programy socjalne to robisz tak:
1. Kupujesz mieszkanie za 500k z mieszkanie bez wkładu +bk2%
2. Twoja dziewczyna zakłada konto mieszkaniowe 2k/msc
3. Robisz 3 dzieci, dostajesz ulgi podatkowe, 500+ i 80k spłaty kredytu.
4. Po urodzeniu 3 dziecka Twoja dziewczyna wnioskuje o kredyt bk2% + wkład własny z oszczędzonych pieniędzy. Zmieniacie mieszkanie na większe, a stare sprzedajecie (chyba w wypadku rodziny w małym
@kaczafi8: ?
gdzie zacytowałem "aha jasne 8mln"? - coś tu sobie wymyślasz...
Cytat z rządowego projektu i dokładnie tak to wygląda - te pisowskie mózgi sobie wymyśliły, że swoim dadzą dopłaty i juz można ogłaszać sukces programu :/
Przecież to nawet 1000 osób się na to nie załapie, a w kampani wyborczej PiS będzie wszem i wobec głosiło, jak to nie umożliwiło zakupu mieszkań mniej zamoźnym rodzinom...