Wpis z mikrobloga

Mieszkasz w domu rodzinnym z matką i rodzeństwem. Ojciec zmarł więc w spadku dostałeś udział w chałupie. Nie masz jednak szans na BK 2%.

Sporo ludzi ma taką sytuację. Sam udział w domu rodzinnym nie rozwiązuje czyjeś sytuacji mieszkaniowej, tym bardziej jeśli dana osoba zakłada rodzinę

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie
Pawelex - Mieszkasz w domu rodzinnym z matką i rodzeństwem. Ojciec zmarł więc w spadk...

źródło: Screenshot_2023-03-18-00-44-17-11_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12

Pobierz
  • 19
@Pawelex: Bierzesz kredyt na spłacenie udziałów rodziny, a potem karzesz im się wynosić, albo płacić za mieszkanie w twoim domu.
Btw. na pewno znajdą się osoby które, będą próbować wziąć ten kredyt z "drugiej ręki", typu sprzedam bratu prawa do udziału w domu rodzinnym, bo on zostaje w rodzinnej miejscowości, a ja mimo że mam już pierwsze mieszkanie, kupuje drugie za pieniądze z kredytu brata, który mogę nawet sam spłacać, a
Bierzesz kredyt na spłacenie udziałów rodziny, a potem karzesz im się wynosić, albo płacić za mieszkanie w twoim domu.


@Szemiques: i co, spłacisz matkę i wywalisz ją z jej własnego domu? Co do opcji że zostają i płacą za wynajem w twoim domu to gdzie jest ta prywatność o której każdy marzy? Życie jest dużo bardziej złożone niż wyliczenia a sytuacje rodzinne naprawdę różne. Rodziny czesto nie chcą się nawzajem spłacać,
Mieszkasz w domu rodzinnym z matką i rodzeństwem. Ojciec zmarł więc w spadku dostałeś udział w chałupie. Nie masz jednak szans na BK 2%.


@Pawelex: nic nie dziedziczysz bo matka i ojciec miel iwpsólnote majątkowo i majątke jest matki a nie twój.
@Szemiques: mnie program wyklucza z innego powodu. Po prostu ten zapis mnie zdziwił. Znam trochę osób które mieszkają na kupie z jednym z rodziców i ich ta sytuacja trochę blokuje. Zbyt ''bogaci'' żeby łapać się na kredyt 2% ale zbyt biedni żeby dostać kredyt na wolnym rynku
@Pawelex: No kumam, no tabene sam mam udział 6,25% w domu rodzinnym, tylko moja rodzina jest mniej kłutliwa i w domu została tylko mama i narazie najmłodszy brat. Docelowo plan jest taki że nikt udziałów nie zbywa, a dom będzie typowo wczasowy. No i mnie to nie wyklucza z bk2, bo od studiów już praktycznie tam nie mieszkam.
w jaki sposób? Ten zapis pozwala na skorzystanie z tego kredytu. Ba, nawet jak jesteś jedynakiem i odziedziczysz pół na pół z matką to możesz.


@slapdash: @warius: @marcpol: @Tytanowy_Lucjan: OP pisze o sytuacji gdy taka osoba mieszka w nieruchomości, w której ma odziedziczony udział. Przez wymóg niezamieszkiwania tam przez co najmniej 12 miesięcy nie może skorzystać z kredytu na inną nieruchomość, jedynie na wykup udziałów w swojej nieruchomości.
@slapdash: @warius: @marcpol: @Tytanowy_Lucjan: OP pisze o sytuacji gdy taka osoba mieszka w nieruchomości, w której ma odziedziczony udział. Przez wymóg niezamieszkiwania tam przez co najmniej 12 miesięcy nie może skorzystać z kredytu na inną nieruchomość, jedynie na wykup udziałów w swojej nieruchomości. O problemach z tym związanych pisze w komentarzach. Taka osoba mieszkająca z matką w domu rodzinnym zapewne chciałaby się wyprowadzić, a matka wolałaby mieszkać tam