Wpis z mikrobloga

https://www.bbn.gov.pl/pl/wydarzenia/9624,Debaty-Strategiczne-BBN.html
Skoro już mogę oficjalnie o tym pisać: 21 marca (wtorek) będzie mieć miejsce pierwsza debata #debatystrategicznebbn na temat: "Kierunki rozwoju sił zbrojnych RP wobec współczesnych zagrożeń(...)."
Której będę uczestnikiem. Prelegenci:
1. Pan generał Tomasz Piotrowski (dowódca operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych)
2. Pan Piotr Wojciechowski (prezes zarządu WB Electronics)
3. Pan Sebastian Chwałek (prezesa zarządu PGZ)
4.Pan Piotr Małeckie (CEO grupy D24)
5. ja
Debatę poprowadzi Marek Świerczyński z POLITYKI
Debata będzie mieć swoją część publiczną oraz niejawną w której ponad 25 zaproszonych oficerów, przedstawicieli MON, CEO firm zbrojeniowych, polityków, etc prowadzić będzie rozmowę oraz zadawać dodatkowe pytania Prelegentom. Zapis części jawnej będzie umieszczony na stronie BBN po debacie. Część niejawna być może będzie miała jawny abstrakt z niektórymi wnioskami.
Przyszłotygodniowe wydarzenie jest swoistym przełomem ponieważ BBN wzięło na swoje barki ciężar podjęcia obiektywnie niezależnej debaty - między różnymi grupami interesu kształtującymi otoczenie instytucjonalne środowiska bezpieczeństwa RP. Ambitne zadanie ale nie mam wątpliwości że rodzi się właśnie nowa jakość w polskiej kulturze strategicznej zważywszy że część pierwsza będzie udostępniona publicznie.
Na części jawnej i niejawnej będę omawiać "Wnioski i dające się zdefiniować rekomendacje wynikające z agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę".

Jeżeli macie jakieś pytanie - inne niż "kiedy usuniesz konto?" to chętnie odpowiem o ile będę mógł.

#wojna #wolskiowojnie #wolski #ukraina #geopolityka
  • 60
@pastor_manning:
Oczywiście że nie. Debata BBNu to jest kaliber pt "nie odmawia się". Natomiast na tej debacie nikogo z S&F nie ma. Czy kiedyś na którejś z kolejnych będą czy nie to nie mam pojęcia. To już decyzja BBNu. Na wydarzeniach MONowskich na pewno nie byłoby to możliwe ale BBN jest mocno innym ośrodkiem zatem nie wiem kogo będą zapraszać na kolejne debaty. I czy jako zaproszonego prelegenta czy zaproszonego eksperta.
Debata będzie mieć swoją część publiczną oraz niejawną w której ponad 25 zaproszonych oficerów, przedstawicieli MON, CEO firm zbrojeniowych, polityków, etc prowadzić będzie rozmowę oraz zadawać dodatkowe pytania Prelegentom.


@wolskiowojnie: Tak, zupełnie poważnie. Ty serio uważasz, że masz wystarczające kompetencje do uczestnictwa w czymś takim jako ekspert/prelegent? No chyba, że to konferencja o znacznie mniejszym kalibrze niż sam przedstawiasz.
@wolskiowojnie: czy takie debaty mają jakiś realny wpływ na politykę MON ? Ostatnio geopolityka i debaty są bardzo modne, żeby wypromować to i tamto ( zwłaszcza osoby biorące w nich udział )
Wiele złego można usłyszeć na temat stanu uposażenia polskiej armii. Nie chodzi o obietnice nowego sprzętu a o realny stan np. hełmy, buty, wyszkolenie. Czy w ogóle MON bierze coś do siebie z tych debat czy jest tak jak
@pangkor:
Poruszyłeś bardzo trudny temat. Teoretycznie BBN nie ma "mocy" kazać coś MONowi. Natomiast jest jednym z 3 najważniejszych ośrodków w systemie bezpieczeństwa SZ RP. Kiedyś byłą bardzo nie fajna rywalizacja i kopanie się po kostkach na linii MON - BBN. Od 2020 tego nie ma, od wojny zmieniło się bardzo podejście. Nie ma rywalizacji a jest współpraca. Zmiana DG na generała Kukułę zmieniła na plus wszystko w zasadzie: SZ RP