Wpis z mikrobloga

https://www.bbn.gov.pl/pl/wydarzenia/9624,Debaty-Strategiczne-BBN.html
Skoro już mogę oficjalnie o tym pisać: 21 marca (wtorek) będzie mieć miejsce pierwsza debata #debatystrategicznebbn na temat: "Kierunki rozwoju sił zbrojnych RP wobec współczesnych zagrożeń(...)."
Której będę uczestnikiem. Prelegenci:
1. Pan generał Tomasz Piotrowski (dowódca operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych)
2. Pan Piotr Wojciechowski (prezes zarządu WB Electronics)
3. Pan Sebastian Chwałek (prezesa zarządu PGZ)
4.Pan Piotr Małeckie (CEO grupy D24)
5. ja
Debatę poprowadzi Marek Świerczyński z POLITYKI
Debata będzie mieć swoją część publiczną oraz niejawną w której ponad 25 zaproszonych oficerów, przedstawicieli MON, CEO firm zbrojeniowych, polityków, etc prowadzić będzie rozmowę oraz zadawać dodatkowe pytania Prelegentom. Zapis części jawnej będzie umieszczony na stronie BBN po debacie. Część niejawna być może będzie miała jawny abstrakt z niektórymi wnioskami.
Przyszłotygodniowe wydarzenie jest swoistym przełomem ponieważ BBN wzięło na swoje barki ciężar podjęcia obiektywnie niezależnej debaty - między różnymi grupami interesu kształtującymi otoczenie instytucjonalne środowiska bezpieczeństwa RP. Ambitne zadanie ale nie mam wątpliwości że rodzi się właśnie nowa jakość w polskiej kulturze strategicznej zważywszy że część pierwsza będzie udostępniona publicznie.
Na części jawnej i niejawnej będę omawiać "Wnioski i dające się zdefiniować rekomendacje wynikające z agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę".

Jeżeli macie jakieś pytanie - inne niż "kiedy usuniesz konto?" to chętnie odpowiem o ile będę mógł.

#wojna #wolskiowojnie #wolski #ukraina #geopolityka
  • 60
ten idiota


@cskparty: Nie podzielam. Wolskiemu możesz buty czyścić albo anonimowo na wykopie go obrażać. Osiągnij to co on to wtedy zastanowię się nad twoją krytyką. To xd było do ciebie. Faktycznie, wyszło trochę dwuznacznie. Sory. Następnym razem będę bardziej precyzyjny.
Po zmianach nie wchodzę na wykop, ale usłyszałem trzask pękających dup i z ciekawości wlazłem zobaczyć co się stało.
Widzę piękny grupowy ból dupy uważających się za ekspertów od wojny i geopolityki frustratów pracujących na co dzień jako pomywacze, kurierzy czy magazynierzy, którzy jeszcze dwa lata temu byli ekspertami "wirusologami", a M113 nazywali czołgiem i nie do końca wiedzieli gdzie w ogóle znajduje się ta Ukraina.
Zrobiło mi to dzień ( ͡
@wolskiowojnie: Jarku, nie przyłączam się do hejtu bo czytuje Cię dobre parę(może już nawet naście) lat! Życzę Ci powodzenia na debacie i żywię nadzieję, że jako ekspert niezależny nie musisz lizać się po jajkach z innymi prorzadowymi osobnikami bez kręgosłupa moralnego (on wojskowym pięknie na emeryturze odrasta - to temat na pracę doktorska ( ͡° ͜ʖ ͡°)) a poruszysz tematy ciężkie, niewygodne ale niezwykle potrzebne! Pozdrawiam, powodzenia