Wpis z mikrobloga

Może @marcpol ?


@throwawayaccount1: Dużo zależy od daty opublikowania ustawy w dzienniku i vacatio legis, czyli czasu leżakowania ustawy. Banki muszą podpisać umowy z BKG, przygotować dokumentację i systemy, a także przeszkolić pracowników i podmioty współpracujące. Mimo to spodziewam się, że w lipcu będzie można składać wnioski - jest to rok wyborczy.

W przypadku MDM ustawa weszła w życie pod koniec listopada 2013, w styczniu 2014 były pierwsze wnioski, a w
W przypadku MDM ustawa weszła w życie pod koniec listopada 2013, w styczniu 2014 były pierwsze wnioski, a w lutym pierwsze wypłaty kredytów.


@marcpol: dzięki, tak liczyłem że max początek października, właśnie z uwagi na wybory 2. poł. października / początek listopada.
@marcpol: dzięki, tak liczyłem że max początek października, właśnie z uwagi na wybory 2. poł. października / początek listopada.


@throwawayaccount1: W roku 2013 i 2014 nie było wyborów parlamentarnych. Według zapowiedzi ministra Budy pierwsze kredyty mają być wypłacone już w sierpniu.
@marcpol: mógłbyś rzucić trochę światła na to jak będzie wyglądać ten kredyt przy budowie domu?

Widziałem ostatnio że jest konieczność wprowadzenia się przy budowie do 24msc

Z tego co się interesowałem to hipoteka pod budowę jest w oparciu o kosztorys, wypłacana w transzach, i najczęściej karencja na czas budowy to 2/3 lata

Załóżmy że mam działkę jako wkład i pozwolenie na budowę, robię kosztorys i biorę kredo, ale nie mam jeszcze
@marcpol: mógłbyś rzucić trochę światła na to jak będzie wyglądać ten kredyt przy budowie domu?


@bzyku95: Kredyt na budowę domu jest specyficznym kredytem hipotecznym. Wkład własny stanowi działka (jej wartość) i wszelkie rozpoczęte prace. Wymagane jest pozwolenie na budowę domu (jeśli dany budynek wymaga tego przepisami) i przygotowanie kosztorysu. Kredyt wypłacany jest w transzach, pomiędzy nimi następuje kontrola wydanych środków. Złożoność kosztorysu, sposób rozliczania transz i ich ilość bardzo różnią