Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #gospodarka #spadki #kredythipoteczny
Pewien Agent Nieruchomości prezentuje swoim 2 klientom-spadkowcom mieszkania w Wenecji, pokazuje coraz mniejsze lokale ale za to z coraz wyższą ceną za metr i cały czas powtarza że taniej już nie będzie i brakuje naszym chłopakom mieszkań. Klient spadkowiec nie wytrzymuje:
-(S) - Słuchaj, jak na Ciebie w ogóle mówią na wykopie bo zapomniałem? Krawaciarz, Waciarz?
(A) - ... Kredyciarz
(S)- Więc słuchaj mnie uważnie Kanciarz. Dorobiłeś się czegoś w zyciu sam?
(A) -... nie.
(S) - No właśnie, a Ja.... znam kogoś kto się dorobił i powiedział mi to i owo. Wiesz skąd kredyciarze mają pieniądze na mieszkania?
(A) - z banku?
(S) - no właśnie.... Doradcy finansowi stają na głowie, aby kredyciarz dostał jak największe kredo z banku na kupę pustaków i betonu. A myślisz, że przeciętnego Polaka stać na mieszkanie za12 tys. zł/mkw.?
(A) - ....nie....
(S) - No jasne, że nie. Wg. GUS koszt budowy 1 mkw. po podliczeniu wszystkich wydatków wynosi ok. 5 tys., ale wódz NBP wpuścił chytrusów na kredycie walutowym, później gołodupców na stopie 0,2%hehe, Deweloperzy i Janusze podnosili ceny metra i doszło do tego, że 10 tys./mkw płacili ludzie którzy na godzinę zarabiali równowartość paczki fajek. Świat pójdzie do przodu, stopy wzrosną, kredyciarzy i landlordów będzie cisnąć ratka, zaczną się problemy ze spłatą, dostępnością taniego pieniądza i rynek zaliczy kolaps, ponieważ elitą w tym kraju stali się ludzie, którzy za mieszkanie przepłacili dwukrotnie. Dlatego nie uważam, że będzie tylko drożej a naszym chłopakom brakuje mieszkań! Kapujesz?!
(A) - ...[kiwa głową]
Pobierz bdg-bro - #nieruchomosci #gospodarka #spadki #kredythipoteczny
Pewien Agent Nieruchom...
źródło: loomW29gBbhpU7w0deMxF6HZgOl78nfR~2
  • 1