Wpis z mikrobloga

mirki jak to jest, jestem półrocznym juniorem w IT i mam 5k na łapę i myślałem, że to nie jest tak źle, po czym jak spotykam się ze znajomymi, którzy pracują w jakichś fabrykach/mcdonaldach to słyszę, że zarabiają po 7k i to praktycznie wszyscy - serio w takich miejscach się tak dużo zarabia czy to ja zarabiam tak mało i stawki po prostu się zmieniły? bo sam juz nie wiem co myśleć, skoro na jakimś magazynie zarabia się więcej?
#pracait #pracbaza #zarobki
  • 53
@Caban1908: to samo stanowisko. Awansu żadnego nie było i raczej nie będzie, bo jestem typem pracownika co idzie, robi swoje i do domu. Jak potrzebują to zostanę czasami w okresie jesienno-zimowym na nadgodzinach i tyle. Niestety, żeby były awanse to trzeba jak w korpo podlizywać się przełożonym, a to nie w moim stylu xD
@mnemonk: niestety jest to okupione 3 zmianami i monotonią. Coś za coś. Z jednej strony Zero stresu, odpalam podcasty i robię.
Z drugiej za to Pracuje juz 5 lat i męczy mnie ta praca, ale później sobie mówię chłopie przecież ty żadnej szkoły nie masz, gdzie ci dadzą na start chociaż 4.5k. W dodatku jak przychodzi moment kryzysowy to wyskakują z jednorazowym bonusem/podwyżka i tak w kółko. Na szczęście udało mi
@kiedys_bede_bogaty: To wszystko zależy od tego co przed tobą zatajają, gdzie sobie zaokrąglają do góry, itd.
Można pracować na budowie 12 h na dobę, 6 dni w tygodniu, w palącym słońcu, ale można powiedzieć, że pracuje się na budowie i zarabia kokosy, że lubisz tę pracę i opalić się można.
Później ktoś porównuje do tego swoje 8 h na dobę, 5 dni w tygodniu i mu smutno.
@kiedys_bede_bogaty: Ludzie tak zawsze mówią ale jakoś zapominają wspomnieć że robią na 3 albo nawet 4 zmiany albo zmiany po 24h. ( ͡° ͜ʖ ͡°) No ale jak na jakiegoś tam programiste 5k to serio mało w tych czasach, nie wiem jaki masz skill i sie nawet nie znam ale no w dużym korpo po jakimś tam pierwszym awansie tyle zgarniesz z excelem tylko.