Wpis z mikrobloga

hej, korzysta ktoś z bitpanda?

chciałem kupić bitcoina ( i nigdy wcześniej tego nie robiłem), weryfikowałem przy zakładaniu konta tożsamość zdjęciami dowodu osobistego, przelewem z mojego normalnego konta bankowego i pokazywaniem się do kamerki łącznie z powtarzaniem tych cyferek wyskakujących - dosyć standardowa procedura przy kontach związanych z takimi rzeczami.

Wpłaciłem w końcu jakieś pieniądze - tak na próbę, sprawdzić jak to się w zasadzie kupuje i jak to się przesyła.

Dostałem od bitpandy maila że moje wypłaty kryptowalut zostały zablokowane bo pranie pieniędzy oszustwa i nie wiadomo co xD

W tym mailu chcą żebym im wysłał selfie swojej twarzy z dowodem osobistym i odręczną notatką

„Potwierdzam, że zapoznałem/am się z ostrzeżeniami i żaden z wymienionych scenariuszy ryzyka nie dotyczy mojej osoby. Przyjmuję pełnię odpowiedzialności za wcześniejsze i przyszłe transakcje, które zainicjowałem/am za pośrednictwem mojego konta na Bipandzie".


no to sobie myślę że to jakaś przesada bo na żadnym koncie związanym z tego typu rzeczami takich cudów nie miałem do tej pory, niech sobie blokują wypłaty mojego krypto którego nie mam, dopóki to niskie kwoty zbuduję ekspozycję jakimś etfem z konta maklerskiego i wypłacę z bitpandy co wpłaciłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

przy próbie wypłaty pieniędzy (pln gotówka) wyskakuje to co na screenie; faktycznie przelewając tysiaka nie zaznaczałem tam żeby zapamiętało kartę więc przelałem im kolejną wpłatę 100 zł (minimum do wpłaty) i już zaznaczyłem żeby zapamiętało kartę dzięki czemu miałem móc wypłacać pieniądze, nadal nie mogłem ich wypłacić bo karty nie mam zapisanej xD myślałem że coś może pomyliłem, wpłacam w ten sam sposób kolejne 100 zł i nadal nie mogę wypłacić pieniędzy bo karta nie jest zapisana xD

co w takiej sytuacji zrobić? to moje pieniądze których na nic nie wymieniałem i chcę je dostać z powrotem, nigdzie nie widzę opcji zapisania tej karty albo czegokolwiek innego oprócz sytuacji kiedy wpłacam pieniądze - i wtedy ta opcja nie działa najwyraźniej jak powinna

#bitpanda
#kryptowaluty
#bitcoin
#gielda
qqryq123 - hej, korzysta ktoś z bitpanda?

chciałem kupić bitcoina ( i nigdy wcześnie...

źródło: fgfgf

Pobierz
  • 16
@Sterling_Archer: hej, ale ja nie mam blokady na wypłaty pieniędzy tylko na wypłaty KRYPTO - dostałem maila od nich że mam blokadę z tą dodatkową weryfikacją I WTEDY postanowiłem wypłacić pieniądze, dołączam jeszcze screena z możliwymi opcjami wypłat
qqryq123 - @Sterling_Archer: hej, ale ja nie mam blokady na wypłaty pieniędzy tylko n...

źródło: xxxxx

Pobierz
@qqryq123: wybieram VISA i wtedy wyskakuje to co na pierwszym screenie - żebym wpłacił pieniądze visą, zapisał ją i wtedy będę mógł wypłacić z tym że jak to robię to nic się nie zmienia i wyskakuje to samo..
@qqryq123 no ale jak się znowu zweryfikowałeś, to z tego piszą powinni odblokować wypłaty krypto (może daj im chwilę?). Raczej unikaj robienia takich rzeczy, że przelewasz 100 zł i wypłacasz 100 zł albo przelewasz 0,01 BTC i wypłacasz tyle samo. Po prostu przelewasz fiat, kupujesz krypto, wypłacasz.
@CzulyTomasz: no właśnie nie weryfikowałem znowu - chyba niewyraźnie to rozpisałem wszystko, jeszcze raz;

wpłaciłem tysiaka (przed wpłatą były weryfikacje przelew z banku dowód osobisty pokazywanie się w kamerce i gadanie do niej)

dostałem maila że mam zablokowane wypłaty KRYPTOWALUT (nie tradycyjnych walut) jeśli nie zrobię kolejnej weryfikacji

postanowiłem że nie mam ochoty na dodatkowe weryfikacje bo się z czymś takim w takiej formie z odręcznym pisaniem karteczek nie spotkałem i
@qqryq123 ok, czaję. To średnio pomogę, bo raz kiedyś coś tam robiłem i nic więcej. Napisz może do supportu, chociaż nie będę zaskoczony, jak będą kazać jednak zrobić te fikołki z kartą przed jakąkolwiek wypłata + to dalej podpada pod ten schemat Rapid Movements of Funds
@qqryq123: no nic szkoda moich nerwów, jak nie znajdę rozwiązania to najwyżej kupię tego bitcoina na bitpandzie i jak giełda nie upadnie w ciągu XX lat to za XX lat go wypłacę - jeśli jeszcze będzie coś wart i wtedy będę cykał jakieś selfie z odręcznym pisaniem karteczek żeby nie wiadomo kto gdzieś to sobie oglądał i trzymał xD

a resztę ekspozycji na bitcoiny sobie zrobię etfem na jakimś wealthseed gdzie
@Rudinji: tak jakby tak ale ja nie mam blokady na wypłacanie moich pieniędzy tylko nie mogę ich wypłacić bo muszę do tego mieć zapisaną kartę ale ta karta się zapisać nie chce XD
@qqryq123: do 3 razy sztuka - po raz kolejny wpłaciłem stówkę i zobaczę czy ta karta się w końcu zapisała xD

wyraźnie widać jak zaznaczylem opcję dzięki której powinienem móc dokonywać wypłat
qqryq123 - @qqryq123: do 3 razy sztuka - po raz kolejny wpłaciłem stówkę i zobaczę cz...

źródło: xrr

Pobierz
tak jakby tak ale ja nie mam blokady na wypłacanie moich pieniędzy tylko nie mogę ich wypłacić


@qqryq123: prawdopodobnie nie wypłacisz na tą kartę. Ile czasu minęło od momentu zrobienia konta i twoja wpłata. Zdążyli chociaż cię zweryfikować? Może ty miałeś weryfikację przez ID NOW zewnętrzna firma.
postanowiłem że nie mam ochoty na dodatkowe weryfikacje bo się z czymś takim w takiej formie z odręcznym pisaniem karteczek nie spotkałem i nie chcę w tym uczestniczyć

@qqryq123z takim podejściem to lipa. Wyślij im te selfie z tą kartką z datą i dowodem. To częsta praktyka prawie wszystkich giełd. Mi nawet na binance kazali taka kartkę napisać. Prawie wszędzie na każdej giełdzie chcą taką kartkę więc lepiej zrób sobie porządnie te
@qqryq123: korzystam z bitpandy 2x w tygodniu, tyle że do tego - do czego służy giełda, czyli wplata- zakup - wypłata krypto. Wpłata i próba wypłaty fiatow to zrozumiałe podejrzenia prania pieniędzy ()