Wpis z mikrobloga

Gram jak jest gruba kumulacja. Gram zawsze tymi samymi liczbami. I kiedyś mi się śniło że posłałem te liczby online. Zapomniałem o tym i idąc obok kolektury zobaczyłem kumulację to posłałem te same liczby na kuponie. No i trafiłem. Trafił jeszcze ktoś w Polsce. Ale jako że miałem 2 kupony to te 20 mln. było dzielone na 3 części z czego 2 przypadły mnie. No i zrobiła się afera bo nikt przecież
@FoxX21 @FoxX21

@emesc kilka miesięcy temu było tak, że liczba wygranych 4 była duża w Lotto, że za 4 płacili 28 zł, gdzie zazwyczaj jest to ponad 100 zł, a tutaj było to tylko kilka zł więcej niż za 3


no tak to działa, bo trójka jest gwarantowana. Jeśli ilość trafionych czwórek będzie wystarczająco duża przy małej puli nagród to w sumie mogło by dojść do sytuacji gdzie czwórka wypłaci mniej niż
1 do 13 983 816 - szansa na wylosowanie szóstki w lotka.


@LatajacyJeczmien: Wynik dobry (przepisałeś skądś?), ale założenia błędne.
Prawdopodobieństwo trafienia szóstki w totka jest klasycznym zastosowaniem wzoru na liczbę kombinacji bez powtórzeń: ile ciągów k-elementowych można stworzyć ze zbioru n-elementowego zakładając, że elementy w ciągach nie mogą się powtarzać a ich kolejność jest nieistotna:
slx2000 - >1 do 13 983 816 - szansa na wylosowanie szóstki w lotka.

@LatajacyJeczmie...

źródło: s

Pobierz
  • 1
@wigr Kumpel w robocie mi opowiadał, że miał takiego znajomego, co wygrał wtedy. Gość się tak ucieszył, że połamał meble w domu (bo przecież se kupi nowe za wygraną) i poszedł się #!$%@?ć do baru, gdzie wywołał bójkę. Jak się dowiedział, ile wygrał, to się załamał. Po odebraniu nagrody starczyło mu prawie dokładnie na pokrycie szkód bójki i kupienie jakichś mebli mniej więcej tej samej klasy, co tamte zniszczone + jeszcze na
@LatajacyJeczmien: Skoro kombinacji jest około 14 milionów, a zakład kosztuje 3 zł ( 42 miliony) - to przy kumulacji powyżej kwoty 42 milionów można grać w ciemno wydając kasę na wszystkie kombinacje :D - trochę heheszki. Na serio przy kumulacji powiedzmy 100 milionów to już czysty zysk :D - tylko skąd taką gotówkę wziąć ;)
@szuineg: Może i losowania nie są oszustwem, niemniej czy ktoś zna jakąś osobę, która wygrała szóstkę? Rozumiem poufność danych takiej osoby, z drugiej strony to mocno podniosłoby wiarygodność takich loterii!
to przy kumulacji powyżej kwoty 42 milionów można grać w ciemno wydając kasę na wszystkie kombinacje


@kunghan: można, tylko musisz mieć:
a) dostępną gotówkę w takiej ilości
b) jaja ze stali - ktoś inny też może trafić szóstkę
Totalizator by od tego nie zbankrutował, a zwycięzcy i tak i tak byliby milionerami.


@pwone:
Czyli po podatku starczyłoby im na nowe mieszkanie 75 metrów a nie 40 w kredycie. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@wigr: Mogę coś napisać na ten temat, bo w tym pamiętnym losowaniu trafiłem "piątkę", to był początek podstawówki i od czasu do czasu wysyłałem z mamą kupony po szkole, to były czasy gdzie kupony to były takie kartki z kalką, składało się to na trzy i wypełniało kupon, Pamiętam jak po tym wygranym losowaniu snułem już plany co bym sobie nie kupił za wygrane pieniądze, całość podsycał jeszcze fakt że o
@wigr: Bo Lotto to nie do końca jest gra losowa (co zazwyczaj zupełnie pomija się w rozważaniach).
Prawdopodobieństwo wylosowania dowolnej kombinacji liczb jest losowe, ale to dopiero połowa sukcesu.
Bo wysokość wygranej zależy od tego jak obstawiali inni (z iloma osobami dzieli się pulę danego stopnia), a to już nie koniecznie jest losowe.

Okazuje się że są kombinacje które ludzie skreślają częściej i te które skreślają rzadziej.
Po prostu wypełniając kupon
@Del

A skąd jesteś? Bo u mnie tez była historia, że typ wygrał już „dom” remontował, poszedł do baru i potem ledwo mu starczyło na naprawienie szkód XD
@kunghan: i zakładając że nikt inny nie postawi na wygrywającą kombinację ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Więc w tym przypadku również wylosowanie dwóch takich samych totków ("wylosowanie" na rysunku oraz wylosowanie w rzeczywistości)


@LatajacyJeczmien: :D
To mnie rozbawiłeś.
Można to rozważać jako prawdopodobieństwo warunkowe