Wpis z mikrobloga

@wigr: o historii tylu szóstek słyszałem, włącznie z opowieściami że ludzie myśleli że stali się milionerami i zaczęli szaleć, rzucili pracę itp, a potem okazało się że do podziału na 80 ludzi i przypał XD ale o tym, że to było w instrukcji to już nie :D

@Elev z tymi 80 szóstkami to na serio, było nawet kiedyś na stronie lotto jak jeszcze mięli zakładkę historia czy coś w ten deseń.
@wigr: nie wiem czy to prawda i jak to właściwie było wtedy. Ale teraz za "6" płacą kwotę gwarantowaną 2 mln zł (mimo wszystko całkiem przyjemnie) i jest to zabezpieczenie przed takimi akcjami poniekąd.Nawet gdyby trafiło 80 osób, to do wypłaty byłoby 160 mln zł. Totalizator by od tego nie zbankrutował, a zwycięzcy i tak i tak byliby milionerami.
Pamiętam to dość dobrze byłem w końcówce podstawówki i na matematyce obliczaliśmy jakieś zadania związane z wygraną.
Była też historia ludzi z jakiejś wioski, którzy od razu po wygranej pozwolili w wiejskimi sklepie brać rzeczy na zeszyt innym mieszkańcom jako celebrację swojej wygranej. Jak się dowiedzieli potem, że tych szóstek padło aż 80 to prosili ludzi o zwrot zakupów.
@Fenrirr: Tak, ale na wylosowanie dwóch takich samych zestawów liczb z rzędu jest kureeewsko małe bo jest o wiele takich kombinacji.

Wyobraź sobie rzut monetą: sam wyrzut orła (O) czy reszki (R) mają po 1/2 szans (50%).

Jednak szansa na 2 orły z rzędu to: (1/2)*(1/2) = 1/4 = 25%
Ponieważ 2 orły z rzędu to 1 z 4 możliwości {(O,O), (R, O), (R, R), (O, R)}.

Więc w tym przypadku
@pwone

@wigr: nie wiem czy to prawda i jak to właściwie było wtedy. Ale teraz za "6" płacą kwotę gwarantowaną 2 mln zł (mimo wszystko całkiem przyjemnie) i jest to zabezpieczenie przed takimi akcjami poniekąd.Nawet gdyby trafiło 80 osób, to do wypłaty byłoby 160 mln zł. Totalizator by od tego nie zbankrutował, a zwycięzcy i tak i tak byliby milionerami.


Nie płacą kwoty gwarantowanej. Pula nagród na szóstki nie będzie mniejsza
emesc - @pwone
@wigr: nie wiem czy to prawda i jak to właściwie było wtedy. Ale teraz...

źródło: temp_file.png7457115837816053250

Pobierz