Wpis z mikrobloga

@Nerus20: Tylko, że on ma rację :) Przy każdym kolejnym rzucie monetą, prawdopodobieństwo, że wypadnie orzeł albo reszka jest takie samo, czyli 50/50.
@xenux: Tak samo jak stwierdzenie, że przy każdym kolejnym rzucie monetą masz 50/50 orzeł reszka i branie na chłopski rozum czegoś, że jest 50/50 albo się uda albo nie jest głupie. I nie odbiegaj do tematu tylko odpowiedz na pytanie, skoro prawdopodobieństwo jest 50/50 na orzeł reszka to jak ma się do tego, że może stanąć na rancie? Albo w locie cygan #!$%@?? Idąc tą logiką to już jest po 25%
@Nerus20: Ujmę to tak: nikt nigdy nie gra w grę "Orzeł, reszka, rant czy cygan". Jeżeli rzucasz z kumplem monetą, to obstawiacie reszkę albo orła. Gdyby moneta stanęła na rancie, powtórzylibyście rzut. Analogicznie, wpadki przy losowaniach Lotto się zdarzały (zepsuta maszyna, kulki fruwające po studio), ale za każdym razem losowanie było skończone/powtórzone. Na blankiecie lotto nie ma możliwości obstawienia opcji "awaria maszyny" jako wynik losowania.

Mirek, którego prześmiewczo nazwałeś "tytanem intelektu"
@pablo945

mnie zastanawia czy ten system losowania nie działa na takiej zasadzie że losuje liczby których nikt nie trafił, a jak już się okaże że zostały trafione wszystkie kombinacje to musi w końcu komuś przyznać wygraną mam rację?


sugerujesz że bazując na tym że w poprzednich losowaniach nie wypadło np 23 jest korelacja że w następnym jest zwiększona szansa że znowu jej ludzie nie wybrali. To tak jak by założyć że w
@outsidre: wszystko da się zautomatyzować ;) Mina osoby z takiego punktu przyjmującego zakłady musiałaby być bezcenna… proszę o 14 000 000 zakładów w dużego lotka, bez plusa…( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zdaje się, że Twoje rozumowanie wpisuje się w "Paradoks hazardzisty".


@xenux: Zgadza się, to coś w ten deseń. Śmiesznie, bo dobrze sobie zdawałem sprawę z tego, że np. przy rzucie 5 orłow na 6 nadal jest 50% (mimo że na 6 orły z rzędu jest (1/64), ale jakoś w kontekście tego lotka mój mózg i tak się zwiesił. Ciężko mi do tego nabrać intuicji.

Wynik dobry (przepisałeś skądś?), ale założenia błędne.
proszę o 14 000 000 zakładów w dużego lotka


@kunghan: można zrobić to znacznie prościej - zagrać systemowo. Skreślasz 12 z 49, wtedy szansa trafienia szóstki wynosi 1:15134. 1000x mniej kuponów do wypełnienia :)
Bo Lotto to nie do końca jest gra losowa (co zazwyczaj zupełnie pomija się w rozważaniach).


@hellfirehe: Pomijając takie możliwości jak możliwość manipulacji wynikami na różne sposoby, ale co do założenia - tak, to jest gra losowa. Natomiast kwoty zakładów i wygranych są tak dobrane, że lotto zawsze wygrywa, nawet bez manipulacji. Słowo klucz dla dociekliwych: wartość oczekiwana.
@kunghan: wychodzi dokładnie tak samo, tylko trzeba jednorazowo wyjąć z portfela 2772 zł zamiast 924 razy po 3 (jeden zakład 12 z 49 to odpowiednik 924 zakładów prostych). A większość marzycieli o wielkiej wygranej nigdy nie miało w portfelu takiej gotówki :)