Wpis z mikrobloga

3 miesiące kary w jakimś tam schronisku dla nieletnich dla sprawców pobicia z Pruszkowa. To jest chyba jakiś żart. Ja wiem, że oni mają po 14-16 lat ale takie osoby są już zdolne do zabicia albo zniszczenia życia swojemu rówieśnikowi, być może doprowadzenia go do popełnienia samobójstwa. Ten wyrok jest taki niesprawiedliwy, że ze smutku można przejść od razu w stan rozbawienia, bo śmiać się chce z tego niesprawiedliwego państwa. I tak jest za każdym razem w tym syfiastym pod względem sprawiedliwości państwie. Jacyś rodzice przylecą jęczeć o łaskę dla ich małych rozbójników i wszystko się zawsze pięknie upiecze. To jest praktycznie brak odpowiedzialności, brak poniesienia jakichkolwiek konsekwencji. Nie wiem czego, taka takich młodych prześladowców, wręcz przestępców nauczy. Chyba tylko tyle, że MOŻNA. Państwo kłamców, oszustów i złodziei - tak myślę od 16 roku życia. Za niedługo chyba będę musiał do swojej oceny dołączyć ,,i morderców".
Oglądałem nawet sierżanta bagietę ostatnio i on od razu powiedział, że tak będzie. Tak samo ja, chociaż nie robiłem w policji czy sądach i tak czy tak, od razu wiedziałem, że tak będzie. Bo wiem to z życia. Smutne, że aż śmieszne, tylko chłopaka szkoda.

#blackpill #pieklomezczyzn #patologia #rozowepaski #niebieskiepaski #p0lka
  • 44
@DzazesOrozes: W polsce panuje głupie przekonanie o tym, że tzw. ,,grzeszki młodości" są jakieś mniej poważnie. Takie pobicia, prześladowania, chlanie publicznie, kradzieże itd. - wszystko jest zamiatane pod dywan o nazwie ,,grzeszki młodości". Całkowita bezkarność dla nieletnich patusów. Za 3-4 lata te same osoby będą mogły się starać o przyjęcie do organów ścigania i co więcej poprzez wyrobioną wysoką samoocenę dzięki życiu like a boss, będą mieć całkiem wysokie szanse. A
3 miesiące kary w jakimś tam schronisku dla nieletnich dla sprawców pobicia z Pruszkowa. To jest chyba jakiś żart.


@Ksut_Melodi: Żartem jest ten twój wywód. Nie odróżniasz środka zapobiegawczego od kary nałożonej przez sąd i piszesz elaboraty o stanie polskiego sądownictwa...

Oni defacto trafili do aresztu. I w tym wieku 3 miesiące aresztu (na dłużej nie można wsadzić, potem ew. będą przedłużać) to jest naprawdę solidny środek zapobiegawczy.
@enzojabol: wiesz co, może i nie odróżniam jakichś tam środków od kar ale śmię wątpić w ich solidność. 3 miesiące? To jest solidność? To jest dla mnie nic. Szczególnie w tym wieku, gdzie i tak nic nie zarabiają i i tak nie pominą ich żadne wynagrodzenia w pracy itd. Może rodzice coś tam ponieśli za nich odpowiedzialności, nie wiem, o tym nic nie pisało. Nawet jeśli to wątpię aby ta kara
@Ksut_Melodi: Nadal nie czaisz.... te 3 miesiące to jest PÓKI CO. W razie potrzeby ten okres zostanie przedłużony. Po prostu nie można wsadzić do aresztu na dłużej niż 3 miesiące. Więc tak, jest to solidny środek zapobiegawczy bo mocniejszego po prostu nie ma. Jak będzie to potrzebne to posiedzą kolejne 3. Aż do wyroku. A wyrok może być taki, że do pełnoletniości posiedzą w ośrodku.
@enzojabol: moim zdaniem nawet ta odsiadka w ,,ośrodku", to nie jest jakaś szczególna kara. Normalnie będą się tam uczyć jak w szkole i żyć życiem nastolatka. Taki internat tylko z inną nazwą. Nic nie stracą, a więc nie poniosą żadnych konsekwencji. Wiem, że tak pewnie działa prawo i nic z tym nie można zrobić ale dla mnie to jest niesprawiedliwe. To jeden z absurdów jakie mamy w prawie i przez to
@siodemkaxx: jak już ma być ten poprawczak to przynajmniej niech im odetną dostęp do edukacji. Niech będą te 2 lata w plecy w życiu, to już by była jakaś kara, a nie taka pajacerka, że niby to ich jakoś ruszy i sprawi, że odczują. Co najwyżej zaczną hejtować policje jak to seby i karyny po poprawczakach mają w zwyczaju. Edukacja jest dobrem opłacanym z podatków, to przywilej. Dlaczego mamy ich nie
@Ksut_Melodi: To bylo wiadome i dlatego dziecku trezba uswiadomic, ze dopoki ma mniej niz te 15, 16 lat i jest ofiara przesladowania to moze sie bronic praktycznie jak chce, jeden dostanie scyzorykiem albo gazem to sie odczepia przynjamniej fizycznie. Psychicznie tez jest duza szansa