Wpis z mikrobloga

@Narhek: ale bzdury xd
Jakieś religie były w każdych cywilizacjach, ale to nie one powodowaly, że cywilizacje sie rozwijały.
Równie dobrze mógłbyś poprosić o wskazanie cywilizacji, która coś osiągnęła spiąć na stojąco.
  • Odpowiedz
@Tymajster: I nie zastanowiła cię nigdy ta korelacja, że tylko religijne cywilizacje się rozwijały? Uważasz, że to zupełny przypadek? Dosłownie setki, tysiące różnych plemion i cywilizacji, i najbardziej rozwinęły się te, w których religię traktowano najpoważniej?

Czy może uważasz, że ateizm to jest coś zupełnie nowego, i ludzie wcześniej byli tak głupi, że dosłownie żaden nie pomyślał, że być może żadnych bóstw nie ma?
  • Odpowiedz
@Narhek: ateizm istniał nod bardzo dawna i przenikał mnóstwo kultur, które istniały i się rozwijały. Czy to przypadek? Bez ateizmu nie ma cywilizacji wedlug twojego rozumowania.
  • Odpowiedz
Tylko dlatego, że przyjąłeś punkt widzenia ludzi którzy w każdym innym momencie istnienia cywilizacji uznali by zostani za niebezpiecznych dziwaków.


@Narhek: przez kogo by byli uznani? Czyżby przez kościół, który wiedząc że ktoś podnosi im kiecke, reagował młotem na czarownice? Ciężko mi brać na poważnie kogoś, kto z własnej woli przebywa w organizacji która ukrywa przypadki krzywdzenia ludzi i udaje, że nic się nie dzieje. A najbardziej irytujące jest fakt #!$%@?
  • Odpowiedz
Tymczasem ustawianie całego swojego życia pod wiarę w tych czasach jest śmieszne XD


@huudyy: Mnie nie śmieszy, a do kościoła nie chodzę.
Śmieszy tylko ignorantów o małym rozumku, którzy nie potrafią zrozumieć motywacji ludzi w pewnych sytuacjach.
  • Odpowiedz
@Narhek: w twojej starej był dominujący xd
Zauważ jeszcze, że elektryczność jest stosunkowo młoda i każda obecna cywilizacja rozwijała się bez niej. Zatem cywilizacje, które opierają się na prądzie stałym są autodestruktywne.
  • Odpowiedz
@Tymajster: chyba cie dupa boli XD przeciętny rzymianin właśnie w chrześcijanach widział ateistę bo ich sposób czcenia był zupełnie różny od pogańskiego. I przeczytaj sobie choćby takie Dominion Toma Hollanda, wtedy zrozumiesz jak wiele świat cywilizowany zawdzięcza chrześcijaństwu, to może przestaniesz z siebie robić głąba w internecie.
  • Odpowiedz
@jdhue: ludzkość tyle zawdzięcza chrześcijaństwu, że Kościół łaskawie nie spalil kogoś na stosie i pozwolił mu robić to co robił.
To że jakiś mnich napisał książkę akurat będąc mnichem nie znaczy, że to zasługa religii.
  • Odpowiedz
  • 0
czyli bycie homoseksualistą

PROKREUJE SIĘ


@evilmalina: Wybierz jedno, bo te dwie rzeczy sobie zaprzeczają. Prokreacja jak sama nazwa wskazuje to płodzenie i rodzenie potomstwa.
  • Odpowiedz
@jdhue: a ty nie wiem komu zawdzięczasz gówno w głowie xd
Ludzkość idzie naprzod, bo ktoś wierzy w urodzenie dziecka Boga bez zaplodnienia, ktory umarł, ale po 3 dniach odżył. Taki obraz katola myśliciela xd
  • Odpowiedz
@Tymajster: nie ty #!$%@? dzbanie XD ludzkość szła do przodu bo ściśle się trzymała ideologii najlepiej przystosowanej do ewolucji człowieka. Ale oczywyście przyjdzie taki polaczek który myśli że zjadł wszystkie rozumy świata i dla którego chrześćijaństwo to martwy żydek na drzewie. aha i ostatni raz w kościele to byłem na bierzmowaniu, czyli bardzo dawno temu, ja po prostu nie jestem debilem.
  • Odpowiedz
@djtartini1: ciekawe, że przechodzisz od wierzeń do orientacji seksualnej na którą na ma się wpływu. A odklejeńcy to i tak lekkie słowo, bo to już nie wiara tylko spie@#eni%. Ciekawe co na to Maryja chyba robi face palm jak ich widzi. Kogo oni chcą zabijać tymi mieczami w religii w której piątym przykazaniem jest "nie zabijaj"
  • Odpowiedz