Wpis z mikrobloga

223 + 1 = 224

Tytuł: Przemyślny szlachcic Don Kichote z Manczy. Tom 2
Autor: Miguel de Cervantes y Saavedra
Gatunek: klasyka
Ocena: ★★★★★★★★★★
Tłumacz: Anna Ludwika Czerny, Zygmunt Czerny
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Liczba stron: 606
Skończyłam drugi tom książki Przemyślny Szlachcic Don Kichot z Manchy. Przez te 1000 stron przyzwyczaiłam się do szalonego rycerza i jego giermka. Drugi tom książki, mimo że autorstwa tej samej osoby różni się od pierwszego. Mam wrażenie, że jest więcej przygód niż opowieści jak to było w pierwszym tomie; o niebacznym nieostrożnym, czy o maurytance Marii.
Sancho Panza jest zdecydowanie bardziej roztropny, Don Kichot jakby mniej szalony. Nie mówi już, że zajazd to zamek, a wiatrak to olbrzym. Zamiast być błędnym rycerzem zdaje się być świadomym rekonstruktorem. Ale i tak wierzy w to, że źli czarnoksiężnicy prześladują go i nie pozwalają połączyć się z damą jego serca Dulcyneą z Toboso.
Polecam każdemu przeczytać tę perełkę literatury. Nic dziwnego, że uznaje się te powieść za jedną z najlepszych powieści wszechczasów.

Największe dzieło hiszpańskiego satyryka i poety Miguela de Cervantesa. Don Kichot z La Manczy zwany także Rycerzem Ponurego Oblicza to pięćdziesięcioletni szlachcic, który pod wpływem literatury rycerskiej postanawia zostać błędnym rycerzem. Wraz ze swym koniem Rosynantem wyrusza w drogę. Towarzyszy mu wierny giermek Sancho Pansa. Wzorem literackich bohaterów Don Kichot wybiera damę swojego serca, którą nazywa Dulcyneą. — Opis pochodzi ze strony Lubimy Czytać.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #literatura #ksiazki #czytajzwykopem #klasykabookmeter
poorepsilon - 223 + 1 = 224

Tytuł: Przemyślny szlachcic Don Kichote z Manczy. Tom 2
...

źródło: 352x500

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach