Wpis z mikrobloga

Jest mi #!$%@? bo zdałem sobie sprawę że jako dorosły nie umiem / nie wiem jak podtrzymywać znajomości. Całe życie miałem bardzo mały krąg przyjaciół a do tego introwertycznie tłumiłem emocje. Ci przyjaciele super popularni nie byli: zawsze przyciągałem outsiderów, introwertyków, nerdów i całą resztę alternatywkowego towarzystwa. Sporo osób znałem online only.

Teraz gdy kogoś poznaje to kompletnie nie wiem co robić. Tak jakbym nigdy nie nauczył się jak wygląda zdrowa koleżeńsko-przyjacielska relacja. Na spotkaniach IRL jest zajebiście ale potem jestem jak sparaliżowany, nie wiem czy po prostu pisać do ludzi o czym tylko chcę pogadać i o losowych głupotach... czy może to poza etapem nastolatka już cringe i zawracanie dupy. Jak mam "levelować" gdy dana osoba ma już krąg towarzyski i pewnie jestem na końcu listy... Overthinking odbiera mi smak życia ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#samotnosc #feels #introwertycy #smutnazaba
L3gion - Jest mi #!$%@? bo zdałem sobie sprawę że jako dorosły nie umiem / nie wiem j...

źródło: KXvY_KHRdo0bn1RATtxmhPRqwiUE4hszOhSVTHfeXkU

Pobierz
  • 9
@Ar_0: Oczywiście zdrowy psychicznie introwertyk po prostu musi ładować baterie, nie jest nieśmiały itd bla bla... ale ten typ charakteru zazwyczaj przyciąga i łączy się z innymi "dolegliwościami". Łatwo skusić nas do spojrzenia w otchłań... a ona zawsze spogląda na nas.
@L3gion:
Tłumienie emocji - to jest przyczyna. Jak nauczysz się je wyrażać, to będzie Ci dużo łatwiej w relacjach. Podtrzymywanie też stanie się łatwiejsze i bardziej naturalne. Nie jest to proste ani oczywiste (z tymi emocjami), a przynajmniej dla mnie nie było. Ale kiedy ogarnąłem się trochę pod tym względem, to wszystko zaczęło się układać.
@L3gion relacje towarzyskie to nie szachy albo wojna żeby siedzieć i planować i rozkminiać ileś ruchów do przodu. wyluzuj trochę i się tak nie przejmuj. wyślij komuś głupiego mema albo coś i zapytaj co tam słychać. może słabo się czujesz w dużej grupie osób która już się zna to pogadaj z kimś na osobności albo wyjdźcie na piwo albo zróbcie razem coś. kolegowanie się z odludkami też nie jest złe, są cisi