Wpis z mikrobloga

171 049,91 - 13,23 = 171 036,68

Dzisiaj wyszło trochę lepiej niż wczoraj - młody znowu wcześnie wstał, ale jakoś się wyzbierałem i ruszyłem o 5:42. Warunki znośne, - 3°C i pogodnie, za to #smog totalny i tym samym maska konieczna.

Biegło się przyjemnie, włączyłem relaksacyjne tempo i wyszło w sam raz żeby na czas kupić bułki i wrócić do domu.

Miłego piątunia!

#sztafeta #enronczlapie #biegajzwykopem #bieganie #ruszkrakow
Pobierz enron - 171 049,91 - 13,23 = 171 036,68

Dzisiaj wyszło trochę lepiej niż wczoraj - m...
źródło: 6205CDBF-7AD9-4577-9D01-4FE9D409FA6C
  • 10
@enron: Golym okiem sie nie rozpoznaje smogu, bo mozna pomylic z ... wodą. Przykladowo to co sie wydobywa z kominow elektrowni atomowych, to sama woda. Ja smog rozpoznaję albo na węch albo przenosnym miernikiem pylu 2.5.
@7502-6038: rozpoznasz, ale z większej odległości - jak widzisz całe miasto. Ale przy tych poziomach to wierz, że nawet nie potrzebowałem zerkać na kosmiczne odczyty w Airly i WIOŚ - wystarczyło się raz sztachnąć.
@7502-6038: szczerze to bardziej wierzę wskazaniom kalibrowanych czujników WIOS niż zabawkom z Aliexpress. Tak, wiem że Airly na takowych się opiera, ale można je skonfrontować z odczytami WIOS by wiedzieć, czy nie traktują przypadkiem mgły jako zapylenia.
@enron: Airly ma za mała rozdzielczosc. Taki kopciuch działa w obrębie 100 metrów i przed nim i za nim juz powietrze jest inne. No chyba, że sie wymiesza, to arily pokonuje miernik kieszonkowy.
@enron: A może warto obczaić konkretne punkty. Kopciuchy zwykle się nie przemieszczają i mogłbyś sobie opracować trasę o najmniejszych wartościach pm 2.5. Ja przykładowo pojeździłem po okolicy i mam oznakowane sklepy i stacje benzynowe, których nie odwiedzam, bo wiem, że tam występuje kopciuch.