Wpis z mikrobloga

Dostałem następującą ofertę leasingu auta przez VV financial od dealera: cena: 150 000 zł brutto, wpłata 45%, wykup 1%, 3 lata, zmienna rata - 104% Dobra oferta, czy da się znaleźć coś lepszego?

#leasing
  • 21
104% Dobra oferta, czy da się znaleźć coś lepszego?


@Aranos: Nie da się znaleźć niczego tańszego, bo ta oferta jest z RRSO poniżej 5%, czyli poniżej obecnego WIBOR, a gdzie jeszcze marża...

Ważne tylko, czy jest dostatecznie wynegocjowana cena samego samochodu i czy do oferty leasingu nie ma doczepionych dodatkowych drogich usług, np.: GAP/RTI
@Aranos: Model biznesowy VAG jest wspaniały. Każde auto dotuje ich leasing. Jak kupujesz za gotówkę lub ze swoim leasingodawcą to dorzucasz się komuś innemu do finansowania. Chyba że dali Ci tam GAPa za 12k, gdzie normlanie kosztuje 3k?
Chyba że dali Ci tam GAPa za 12k, gdzie normlanie kosztuje 3k?


@OptiFinance: Czy GAP w finansowaniu Audi auta kosztującego 240k wynoszący sumarycznie 8495.2 PLN za 36 miesięcy to drogo?
@OptiFinance: Patrzę na Arteona z konfiguratora VW, jak to niby jest korzystne jak takie auto jak chciałbym sprzedać po 3 latach zadbane to na luzie 175k dostanę
Nie rozumiem, podjeżdżam za 3 lata i salon mi odda 25k czy po prostu jestem dodatkowo stratny 800zł na miesiąc żeby tylko rata leasingu ładnie wyglądała?
Jeszcze kurfa na ryczałcie tylko ~68% z 50% VATu odlicze i ani grosza wiecej
Z opłatą wstępną rozłożoną
dzemzrzodkiewki - @OptiFinance: Patrzę na Arteona z konfiguratora VW, jak to niby jes...

źródło: Screenshot_20230304_171706

Pobierz
Jeszcze kurfa na ryczałcie tylko ~68% z 50% VATu odlicze i ani grosza wiecej


@dzem_z_rzodkiewki: VAT nie podlega proporcji. Po prostu odliczasz 50% VAT, nawet jakby auto kosztowało 3mln.

Dlatego mówię, że te najmy to jest absurd. Spłacasz wartość auta przez 4 lata i zostajesz z niczym. 2-3 lata temu jeszcze można było trafić fajną ofertę, ale obecnie to jest dramat.
@OptiFinance: Tak mi się wydawało. Samo finansowanie w VW jest naprawdę atrakcyjne biorąc pod uwagę stopy procentowe, ale kroją na GAP-ie, z którego pewnie nie da się zrezygnować.
@OptiFinance: dostałem ofertę na OC + AC za 5100 zł. W audi za auto o takiej samej cenie wyliczyli ok. 1000 zł mniej. Jak to się liczy przy leasingu na spółkę kapitałową? Może macie dla mnie jakąś ofertę?
@OptiFinance: czyli oferta na kamiqa z 3% rabatem od cennika z finansowaniem 102% 36mcy przy 20% wpłaty i 20% wykupu to na chwile obecna oferta życia i brać bez zastanowienia? Dostałem ostatnio ofertę na Octavię z 2018 za 81k z kosztem łącznym 130% blisko na 4 lata. Stad mysle o nowym Kamiqu…