Wpis z mikrobloga

Dokończenie mojego mini cyklu na temat ukraińskich improwizowanych pojazdów bojowych. Tym razem tekst o tych zbudowanych na podwoziach ciężarowych. Blog znajduje nie platformie googla Blogger i nie ma żadnych reklam ani innych dziwnych rzeczy.
Unikalne okazy. Ukraińskie improwizowane pojazdy bojowe na podwoziach ciężarowych ("gun trucki") na wojnie z Rosją w 2022 r.
Link-------> https://thorkillblog.blogspot.com/2023/02/unikalne-okazy-ukrainskie-improwizowane.html
#ukraina #rosja #wojna
Thorkill - Dokończenie mojego mini cyklu na temat ukraińskich improwizowanych pojazdó...

źródło: 7

Pobierz
  • 6
@Thorkill Zapytam jako komplety laik. Te armaty 23 i 60 wykorzystuje się tylko do atakowania celów powiwtrznych? Czy to raczej podobnie do niemieckiej 88 z 2 wojny gdzie zaadaptowano ja całkowicie do walk ziemia- ziemia?
Te armaty 23 i 60 wykorzystuje się tylko do atakowania celów powiwtrznych? Czy to raczej podobnie do niemieckiej 88 z 2 wojny gdzie zaadaptowano ja całkowicie do walk ziemia- ziemia?

@paincreator: W tym tekście jest to opisane. W skrócie:
armaty S-60 na pojazdach ciężarowych do momentu pojawienia się dronów irańskich Szahid używano wyłącznie jako wozów wsparcia ogniowego piechoty (czyli ziemia-ziemia). Po pojawieniu się tych dronów zaczęto tych armat używać także w
@Thorkill: Moim ulubionym pojazdem-samoróbką tej wojny jest działo samobieżne powstałe w wyniku posadzenia na transporterze opancerzonym MT-LB armaty przeciwpancernej MT-12 Rapira.
Improwizacja na miarę Mardera III, ale po prawdzie to chyba nie było zbyt skuteczne, bo poza paroma wzmiankami z sierpnia/września ubiegłego roku nie widziałem go już więcej.
arkan997 - @Thorkill: Moim ulubionym pojazdem-samoróbką tej wojny jest działo samobie...

źródło: maxresdefault

Pobierz
posadzenia na transporterze opancerzonym MT-LB armaty przeciwpancernej MT-12 Rapira.


@arkan997: Kojarze. Też mi się podobał. Dodali jeszcze na tylnych burtach MTLB dwa obracane/składane improwizowane stalowe łoża żeby ograniczyć odrzut pojazdu w momencie strzału.
Ale faktycznie chyba coś się to nie sprawdziło "w praniu" bo sadzę (ale to czysty strzał) że z 5 sztuk max wykonali. Pamiętam że jeden z nich oddział specjalny "Kraken" kiedyś używał.