Wpis z mikrobloga

Jutro jadę odebrać auto od mechanika...

Stoi od miesiąca, a naprawa miała wynieść 3300 bo na tyle się ugadaliśmy. Dziesiątki wykonaych telefonów i udało się ustalić datę odbioru ale z kwotą 6300 :(((

Mam umówionego prawnika i wbijam z policją. Płacę 3300 i na resztę się nie zgadzam. Policja pomoże mi wyjechać z warsztatu, bo majster mówi że nie odda fury, a ja nie mam zamiaru się szarpać. Umowy nie spisaliśmy więc ja nie mam obowiązku zapłaty, a on może się sądzić. Przeciągnął naprawę o 3 tygodnie i policzył 2x tyle. Przy okazji rozwalił akumulator na mrozie, ale może wymienić jeśli tylko chce xd

Miał ktoś tak? Będę nagrywać

#motoryzacja #samochody #mechanikapojazdowa #mechanik
  • 55
@zimwabwe: dyskusja była ostatnio na ten temat właśnie na mirko i się wykopki przerzucały paragrafami i wpisami z forów, że nie może ci trzymać auta, ale ciekawe co na to policja i jak ci się to potoczy xD
@zimwabwe:
Jeżeli inni nie mają odwagi zróbmy to my WYKOPKI. ZBIERZMY GRUPĘ 300 WYKOPKOW POD TYM WARSZTATEM, W ŚRODKU TŁUMU WYCHODKI Z GAZEM PIEPRZOWYM ŻEBY WSIĄŚĆ DO AUTA KTÓRE BĘDZIE BLOKOWANE PRZEZ TEGO CHCIWCA. NIECH NA ZEWNĄTRZ CZEKA BARDZO DUŻO AUT ODPALONYCH Z KIEROWCAMI. POKOJOWO WCHODZIMY IDZIEMY I NIE ZAPRZYMUJEMY SIĘ. ZGARNIAMY SAMOCHOD. OP ODPALA GABLOTE I PRZYGOTOWUJE DO ODPALENIA. I WYCHODZIMY. ONE W ŚRODKU OSLANIANE. LECIMY WSZYSCY PRZED I ZA
z drugiej strony cena razy 2 to słabo gość sobie radzi z wyceną


@Snurq, @zimwabwe: Nie da się na tej podstawie ocenić, czy gość słabo sobie radzi z wyceną. Niektóre rzeczy wychodzą dopiero po rozłożeniu samochodu i koszt może się okazać kilkukrotnie wyższy niż zakładany. Tak czy inaczej, każda, jakakolwiek dodatkowo płatna usługa, musi być skonsultowana z właścicielem pojazdu i na każdą właściciel pojazdu musi wyrazić zgodę. Poza tym, nawet
Auto z 6 tyg. W warsztacie i w sumie mało zrobione a koszta to coś ponad 1.5k chcieli


@booolooo: Brawo, wydymałeś warsztat na koszty pracownicze podczas pracy nad diagnozą.
@slx2000: Mamy nagrania rozmów

@Wykopaliskasz Mógłby przetrzymywać auto w ramach zabezpieczenia, o ile w umowie byłby taki punkt, na który zgodziłbym się podpisem. Problem w tym, że umowy nie było, więc po prostu nie może blokować mojej własności, a to że ją naprawiał musi udowodnić ewentualnie w sądzie. Ja nie mam zamiaru mu nie płacić. Zgodnie z naszą umową ustną zapłacę mu kwotę 3300, bo przecież nie informował mnie o ewentualnych