Wpis z mikrobloga

Świat się zmienia, sztuczna inteligencja, wyręcza nas nie tylko w najprostszych zadaniach. Z tego co widzę w ostatnich latach, czy miesiącach SI potrafi "tworzyć" imitacje: obrazy, muzykę, rozwiązania. Jeśli zajmiesz mózg wyłączenie pokusą i rozrywką, oddasz w ręce sztucznej inteligencji swoje JA, swój wizerunek - wygładzony, odmłodzony, opublikowany, co się z nim stanie? Nasze mózgi zaczną się cofać (o ile już nie zaczęły) w oparach serwisów społecznościowych, tik-toka, fame MMA, pato streamerów,
@amstaf01: To powinno być na głównej :)

W sumie Krishnamurti na głównej, to byłoby coś (ʘʘ)

W związku z tym wołam do znaleziska ()
https://wykop.pl/link/7028801/opis-komputera-z-1984-roku-i-przewidywania-do-czego-posluza-one-w-przyszlosci

Machnąłem się też o 2 lata ()

@Painless
@LeonardoDaWincyj @GODLOORD @mar-vs-on @trzeszczka @lysychachor @badsector @Squatlifter@ malareth @Jan_Stulej @dr3vil @Markizek @nirvikalpasamadhi @robolol @Vadzior @BartArtPol @Michael888 @MrPerfetc @komunikator_zaworu @Norbiii94 @Quembec @pacuja @arinkao @
Jeśli masz to szczęście, że jesteś kreatywny, dążysz, trzymasz się z dala od tego całego syfu a robisz to dla siebie, szacunek, Trzymaj się i rób tak dalej!


@zawisza: nikt nie robi tego dla siebie, każdy chce swoją twórczość prędzej czy później komuś pokazać, a gdy komputery będą wysrywać na żądanie dowolną treść, będzie niemożliwe dotarcie do odbiorcy i ludzka potrzeba tworzenia stanie się bezcelowa - twórcy AI, którzy do tego
będzie niemożliwe dotarcie do odbiorcy


@bzdr: Tylko do pewnego stopnia. Jeśli stanie się tak, że komputer zastąpi artystę fabrykując dzieła taśmowo to sztuka stanie się bezwartościowa. Ludzie przestaną czerpać radość z obcowania ze sztuką. Podziw wobec dzieła i jego twórcy stanie się bezcelowy i niepotrzebny.

Ale potem, po pewnym czasie stanie się rzecz odwrotna - prawdziwe dzieła tworzone przez ludzi zyskają na znaczeniu i zaczną być doceniane bardziej niż kiedykolwiek przedtem.
Tylko do pewnego stopnia. Jeśli stanie się tak, że komputer zastąpi artystę fabrykując dzieła taśmowo to sztuka stanie się bezwartościowa. Ludzie przestaną czerpać radość z obcowania ze sztuką. Podziw wobec dzieła i jego twórcy stanie się bezcelowy i niepotrzebny.


Ale potem, po pewnym czasie stanie się rzecz odwrotna - prawdziwe dzieła tworzone przez ludzi zyskają na znaczeniu i zaczną być doceniane bardziej niż kiedykolwiek przedtem.


Analogią może być przemysł samochodowy. Potentaci rynku
@bzdr: Jako grafik nie raz w swoim środowisku spotykałem się z sytuacjami gdy ktoś był proszony o wykazanie się dowodem autorstwa swojej pracy (np. w przypadkach dotyczących podejrzeń o kradzież) i zazwyczaj takie dowody był w stanie przedstawić. Oczywiście AI będzie umiało fabrykować także dowody ale jestem pewien że dla artystów nie będzie problemem by w taki czy inny sposób obronić wytwory swojego intelektu. Pewnie nawet powstanie instytucja certyfikująca, która będzie
@Nemayu koleś był analitykiem z krwi i kości. Żył bardzo długo. Zawsze podkreślał, że nie jest istotny autorytet nauczyciela, a treść, której nauczał. Stąd potem widzimy przestępców ze słowami Jezus mnie uratował, a nie potrafią przytoczyć jednej Jezusa nauki.