Wpis z mikrobloga

@rampaging: 22 lvl here, cieśń nadgarstka już w gimnazjum się odzywała - pomogła fizjoterapia, jakieś ultradźwięki xD Od niedawna znowu się odzywa, drętwienie dłoni itp, mimo że o ergonomie dłoni dbam od wspomnianych początków.

Plecy naturalnie napie*dalają, głównie to szyja potrafi się odzywać przy skręcaniu w prawo/lewo jak sporo popracuje + między łopatkami.

Oczy niby zdrowe, łeb napie*dala co drugi dzień, choć to pewnie bardziej od stresu. Śmieciarka zamówiona na 25
@rampaging:

Jak się leczycie poza waleniem alko?


@rampaging: Bardzo pomagają zaawansowanie techniki masturbacji profesora Macieja Koniobijca-Strowicza. xD

36 level. Mam dużą wadę wzroku, ale od kilku lat się już nie pogłębia. Do tego przepuklinie na kręgosłupie. Odkąd więcej ćwiczę, robię przerwy w pracy i chodzę na min. 2h spacery każdego dnia to jest poprawa. Co do zdrowia psychicznego, to najlepiej mieć #!$%@?. A będzie ci dane.
@rampaging długa historia ale kupiłem kilka lat temu poduchę Tempur i można powiedzieć że same plecy 80 procent lepiej. A "wypadanie" pleców, dysków czy inne bóle przez które kilka dni nie mogłem się nawet obrócić samemu na drugi bok - minus 100% ale jak na kogo zadziała to wie tylko szklana kula.
Porozmawiajmy o zdrowiu. Jak wasze kręgosłupy? Jakie macie dolegliwości? Jak się leczycie poza waleniem alko? Czy macie schorzenia/zwyrodnienia nabyte przez gównianą ergonomię pracy przed komputerem? Bolą was oczy, głowa? Co wam leży na wątrobie? Jakie macie przygody/historie związane z nieprawidłowym siedzeniem?


@rampaging: z znajomych po 40 praktycznie każdy w IT ma problemy. Włącznie ze mną.
@rampaging: Poszedłem do fizjoterapeuty i na rezonans kręgosłupa, byłem u kręgarza. Gówno mi pomogli. 2k poszło. Powiedziałem, #!$%@?ę i stałem się ekspertem od samo-fizjoterapii xD. Teraz moje ciało jest w lepszym stanie niż w wieku 18 lat (29 here). Każdy dzień to progres fizyczny. Niestety pracodawca troche na tym traci bo robie to w godzinach pracy ale zdrowie najważniejsze. Do uzyskania pełnej sprawności zostało mi niewiele. Moje ćwiczenia idealnie dopełnia basen
@rampaging: Kiedyś miałem plusy, potem 10 lat bez okularów bo zeszło do zera, teraz poszedłem po minusy. Jak siedze to w najdziwniejszych pozycjach. Ogólnie spoko, Polecam 30 minut ruchu co drugi dzień przynajmniej, lepsze samopoczucie jest
@rampaging: Nie ma. Odkąd kupiłem stół z przestawianą wysokością, to kręgosłup ma się lepiej. Wcześniej trochę bolał w krzyżu po dłuższym schylaniu się. Poza tym jakieś kardio co 2-3 dni, rozciąganie, kreska koki w weekend i można cieszyć się życiem.
@Marcin-2-0: Połóż się na podłogę albo stań plecami do ściany tak by dotykając całymi plecami ściany/podłogi. Zobacz czy możesz wsunąć dłoń pod siebie. Jak tak to zacznij ćwiczyć ruchy które pozwolą ci te mięśnie ściągać. Jeśli masz problemy z dojściem do tego etapu (np. ja po wielu latach kiepskiej postury) to polecam poza samym leżeniem i ściąganiem mięśni na siłe, spanie z poduszką pod kolanami i weryfikacje postury co jakiś czas