Wpis z mikrobloga

@dawidczeta: nie należy tak generalizować, dlatego uważam, że to zależy od środowisk. Ja mogę sądzić - po ludziach, których poznałem - że to inteligentni ludzie o szerokich zainteresowaniach; Ty możesz twierdzić, że są płytcy i niedouczeni, bo takich spotkałeś. Prawda jest jednak pośrodku. Mój kolega Norweg przyznał mi się, że myślał, że Polacy to narkomani a Polki to delikatnie mówiąc cudzołożnice, bo kilkudziesięciu takich ludzi zjechało do jego miasta. Dyrektor fabryki
@dawidczeta: Może przeciętnego Amerykanina, takiego co nie wychyla nosa ze swojego miasta - tak. Ale jednak potencjał naukowy i gospodarczy u nich nie bierze się tylko z wojny. Fakt, USA to kraj zbudowany rękami niewolników, podlany krwią Indian, do tego niemieccy naukowcy.. Ale mimo wszystko biją na głowę Europę, jeśli chodzi o przekuwanie B&R w biznes.
Inna sprawa, też myślałem, że Polacy to kulturalni i pełni wiedzy, dopóki na rok nie
@podjad3k:

no dlatego mamy tyle wynalazców i wysokich technologii w przeciwieństwie do kowbojów ;3


Ale oni geniuszy to importują, nawet po wojnie najwięksi geniusze ameryki, którzy zabrali ich na księżyc, to byli nazistowscy geniusze (oprócz Einsteina xD). Przeciętny hamerykanin to tępak
@dawidczeta: no dlatego mamy tyle wynalazców i wysokich technologii w przeciwieństwie do kowbojów ;3


@podjad3k: Murica akurat jest krajem PONZI Scheme, bazują w ogromnej mierze na migracji i drenazu mózgów.
Nawet Elon jest z migracji..... Rodzimą to oni mają finansjere xD a nie inżynierów.

z bardzo wykształconymi osobami i tylko 1 z załogantów miał w ogóle jakieś pojęcie. W przeciwieństwie do europy to my mamy bardzo duże pojęcie o historii
@dawidczeta

kulturowo i wiedzą ich bijemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


nie rozumiem, to amerykańska kultura opanowała cały świat np. Hollywood, technologia też np. social media, a to, że oni nie wiedzą na jakim poziomie żyje jakieś tam "europejskie plemię" to raczej źle świadczy o nas, znaczy, że my niczym im nie imponujemy, nie jesteśmy im znani

BTW jak gadałem że Szkotami to myśleli, że u nas ciągle zima
Przeciętny hamerykanin to tępak


@Davidozz: to u nas podobnie ( ͡º ͜ʖ͡º)

Murica akurat jest krajem PONZI Scheme, bazują w ogromnej mierze na migracji i drenazu mózgów.

Nawet Elon jest z migracji..... Rodzimą to oni mają finansjere xD a nie inżynierów.


@wuwuzela1: no Elon to nie jest jakiś wynalazca inżynier przecież tylko gość co akurat miał kapitał i dostęp do jeszcze większego kapitału, nie wymyślił
@dawidczeta: Nie prawda, że wiedzą ich bijemy, to oni mają NASA, statki kosmiczne, 3/4 to ich nobliści, w top 500 univerków amerykańskich jest 200+ . Dodatkowo jest to kraj najbardziej innowacyjny nawet bardziej niż chińczycy. Posiadają najnowszą technlogie i doline krzemową która codziennie wymyśla innowacyjne przyrządy dzięki którym np. możesz oglądać Vikop. Jeżeli myślisz że wiedzą ich bijemy to spójrz na Tagi na wykopie.
@PrzegrywNaTajwanie: Przecież oni robią globalny drenaż mózgów, każdego kto coś potrafi chcą ściągać do siebie, zobacz sobie kto jest w zarządach tych wielkich amerykańskich korpo, Hindusi, Azjaci, rodowitych jankesów tyle co kot napłakał.
nie rozumiem, to amerykańska kultura opanowała cały świat np. Hollywood, technologia też np. social media, a to, że oni nie wiedzą na jakim poziomie żyje jakieś tam "europejskie plemię" to raczej źle świadczy o nas, znaczy, że my niczym im nie imponujemy, nie jesteśmy im znani


@zalogowany_user: to prawda, ale to jest popkultura. W liczącej i szanowanej sztuce USA właściwie nie istnieje. Jeśli Amerykanin chce skosztować kultury wysokiej w operze, teatrze