Wpis z mikrobloga

#banki #finanse

Mam w mbanku usługę spłaty na raty na 2400 zł (podzielone na 4 raty po 600 zł). Pierwszą spłatę mam za dwa dni i chciałem już wcześniej spłacić. To dostałem takie wyjaśnienie od mbanku co się stanie jak wpłace wcześniej:

"Jeśli chodzi o wcześniejszą spłatę (częściową czy całkowitą) usługi spłaty na raty, wygląda to tak że:
spłacaną przez Pana wcześniej kwotę kapitału wraz z odsetkami memoriałowymi przeksięgowujemy na rachunek karty kredytowej (w zadłużenie karty) . Nie spowoduje to zwiększenia kwoty dostępnej na karcie kredytowej, ale powiększy kwotę zadłużenia na karcie. Środki z rachunku powiązanego z kartą kredytowa pobierzemy wraz ze spłatą ręczną lub automatyczną karty kredytowej.

Dokonując teraz spłaty, dojdzie do przeksięgowania kwoty na rachunek karty. Gdy otrzyma Pan wyciąg zauważy Pan ta kwotę do spłaty (zostanie powiększona o tą kwotę).

Mam nadzieje, że te informacje okażą się pomocne, w razie dodatkowych pytań proszę do nas pisać, dziękuję za rozmowę i życzę udanego dnia. ????"

Czy ja czegoś nie rozumiem? Jak wpłace wcześniej to o otyle wzrośnie mi zadłużenie jeszcze bardziej :P ? Jakaś lichwa XXI wieku:) "Niech ktoś" to rozszyfruje błagam :))))
  • 2
  • Odpowiedz
@miesozercy_pod_noz: Jak dasz wcześniejszą spłatę to przeksięguje się na rachunek karty kredytowej. Zamknie Ci się wyciąg to będziesz miał do spłaty to co wydałeś + ta przeksięgowana rata, która powiększy kwotę minimalnej spłaty.
  • Odpowiedz