Wpis z mikrobloga

Średni metraż 45m2 - to się teraz najlepiej sprzedaje. No i po co taki deweloper ma budować duże mieszkania po 70-80m2, jeżeli nie dość, że gorzej schodzą, to jeszcze mniej na nich zarobi / m2? Perspektywa na najbliższe lata to mniej budowanych mieszkań i jeszcze większy odsetek kurników budowanych jak najtańszym kosztem. Kurników, które i tak się sprzedadzą, bo wtórny nie zaspokoi popytu, a ludzie nie mając wyboru, będą woleli kupić kurnik i odczekać aż dozbierają na większe, niż wisieć na wynajmie, u teściów, albo rodziców.

Kończą się też sentymenty typu: "damy coś lepszego, będzie ładniej albo trwalej". Jak brakuje klienta, który jest w stanie docenić wyższą jakość wykonania, to równa się w dół. Małe lokale, z najgorszych materiałów, najtańszym kosztem. W czasie kryzysu jeszcze bardziej oszczędza się na jakości, ale spadkowicze gapią się w te tabelki czy gdzieś nie spadło ŚREDNIO o 0,5% i dalej nic nie rozumieją z tego świata. xD

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #kredythipoteczny
pastaowujkufoliarzu - Średni metraż 45m2 - to się teraz najlepiej sprzedaje. No i po ...

źródło: średni metraż

Pobierz
  • 7
pary jak już to mają psa co śpi w przedpokoju więc nie ma sensu ładować się w 80m, demografia tak wygląda w Polsce szczególnie w dużych miastach


@statystyczny_yt: Mieszkanie na <60m^2 dla pary jest OK tylko wtedy, gdy ów para nie pracuje zdalnie, a w domu jedynie ogląda netflixa.

Gdy musisz zmieścić biurko albo dwa biurka, to 60m^2 (albo bardzo dobrze rozplanowane 55m^2) to takie minimum. A i tak to tylko
a jak ktoś będzie chciał miejsce na próby zespołu muzycznego to kolejny pokój. Sauna kolejny, pokój na wystawe modeli LEGO kolejny i robi się 250m².


@Hrjk: Argumentum ad absurdum. Pojedyncze miejsce na pracę i/lub hobby dla jednej osoby to żadne wyimaginowane potrzeby, tylko realizm. Chyba, że Ciebie przerasta, że ktoś ma pracę zdalną i jeszcze jakieś może hobby do tego? To współczuję.
@TypowyZakolak ale ja mieszkam na 45m². I mam wydzielony pokój do pracy zdalnej/hobby/warsztat i jeszcze 4m² pokoik na pralnie.

Własnie jestem w trakcie porządków staroci i likwiduje jedną z szaf, bo mam zwyczajnie za dużo miejsca i prowadzi to do gromadzenia tam "przydasiów". Dodatkowo rozleniwia mnie to, bo "jutro poprasuje" bo jest miejsce gdzie to sobie leży, a ja tam nawet nie zaglądam, chyba że skończą się ciuchy w szafie. I tak
ale ja mieszkam na 45m². I mam wydzielony pokój do pracy zdalnej/hobby/warsztat i jeszcze 4m² pokoik na pralnie.


@Hrjk: Mieszkasz samemu. 45m^2 na osobę to dużo.

45m^2 na dwie osoby to o wiele za mało.

Rekomendacja to 30m^2 na osobę. Co może być w sam raz dla typowego człowieka, bo typowy człowiek nie ma zainteresowań. Wystarczy mu powierzchnia do spania i salon do netflixa.

Co do sprzątania, to zależy od stopnia