Wpis z mikrobloga

Taka rozkmina mnie naszła przy porannej kawusi.
Nie sądzicie, że na butelkach z alkoholem też powinny być infografiki o szkodliwości? Takie jak znajdują się na paczkach od papierosów.
Do tego dorzucalbym fotki na butelkach obszczanego menela i przemoc domową.
Jakie jest wasze zdanie?
#alkoholizm #uzaleznienia #zdrowie
Pobierz EjberzFyrtla - Taka rozkmina mnie naszła przy porannej kawusi.
Nie sądzicie, że na bu...
źródło: temp_file.png5963132619078451075
  • 140
@Ejber_z_Fyrtla: Bez znaczenia, to samo co obrazki na fajkach - interesuje mnie wyłącznie zawartość i ewentualnie cena. Czasem można bekę pokręcić jak się zbierze 2 paczki z obrazkami chorób oczu i jedną z jamą ustną xD

Poza tym nie wiem jak można być dorosłym w Polsce i nie znać konsekwencji alkoholizmu.
@Ejber_z_Fyrtla: Nie, znam ludzi kolekcjonujących etykiety a sam kolekcjonuję puszki. Takie coś by brzydko wyglądało.
A poza tym to jak ze szlugami - kto się chce napić to i tak się napije więc brzydka etykieta nic w tej kwestii nie zmieni xD
@Domiman @mrmoon wysoka szkodliwość alkoholu i tytoniu na tych wykresach wynika właśnie z tego że jest społecznie tolerowany. Ani alkohol, ani nikotyna, nie uzależniają tak mocno i szybko jak twarde narkotyki. ich spożycie jest po prostu tolerowane. Kiedy słyszysz że ktoś jest alkoholikiem to społeczeństwo mówi "no pije, ale to jego wybór, trudno", ale kiedy bierze narkotyki to już jest ostracyzm, terapia, zamknięte ośrodki. Do tego nie ma nigdzie na świecie tradycji
Jakie jest wasze zdanie?


@Ejber_z_Fyrtla: Takie, żebyś się odczepił od życia innych ludzi. Jak ktoś chce nadużywać to będzie to robił, a alkohol pity od czasu so czasu, typu kieliszek do obiadu lub jedno piwko wieczorem nie jest szkodliwy dla zdrowia, a nawet dla niego dobry.
@Ejber_z_Fyrtla bez przesady. To na dystrybutorach na stacji paliw naklejmy grafiki, co powoduje nadmierna prędkość, a na slonych przekaskach i cukierkach, ze tłuszcz moze zapychac zyly, a cukier psuje zęby. Na energetykach i kawie naklejmy pozawalowe serce. Wszystko w nadmiarze szkodzi, a wszystkich przed wszystkim nie uchronimy. Sa rzeczy dostepne od 18 roku zycia i od doroslych ludzi wypadaloby wymagac samodzielnych decyzji. Jak widac na przykladzie papierosow te grafiki i tak w
@Ejber_z_Fyrtla: taa, wszystko ma byc brzydkie, bo jakies pajace sie uzależniają i sobie szkodzą. To może już w ogóle zakazać wszystkiego co szkodzi?

Czy może chcemy żeby świat zmienił się w galerie obleśnych obrazków na cukrze, hamburgerach i czerwonym mięsie, bo nie widzę powodów dla których to miałoby sie zatrzymać na alkoholu?