Wpis z mikrobloga

Taka rozkmina mnie naszła przy porannej kawusi.
Nie sądzicie, że na butelkach z alkoholem też powinny być infografiki o szkodliwości? Takie jak znajdują się na paczkach od papierosów.
Do tego dorzucalbym fotki na butelkach obszczanego menela i przemoc domową.
Jakie jest wasze zdanie?
#alkoholizm #uzaleznienia #zdrowie
EjberzFyrtla - Taka rozkmina mnie naszła przy porannej kawusi.
Nie sądzicie, że na bu...

źródło: temp_file.png5963132619078451075

Pobierz
  • 140
Lepiej wytatuować wszystkich dziwaków mających krzywą fazę po używkach i wykluczyć ich ze społeczeństwa. Wszystko jest dla normalnych ludzi. Jeśli ktoś ma nierówno pod kopułą to po alko wyjdzie z niego cham. Proponuje dodawać ilustracje powieszonych ludzi na paskach od spodni. Bo są chłopy którzy wykorzystują je do takich celow xD
dorzucalbym fotki na butelkach obszczanego menela i przemoc domową.


@Ejber_z_Fyrtla: wbrew pozorom, obszczany menel, czy fizyczna przemoc to są stosunkowo rzadkie i późne objawy alkoholizmu.

Imo trzebaby cytować pod zdjęciami alkoholików ich własne słowa sprzed kilku lat.

Teksty typu heheszki:
- jak słynny pan od "czego sobie pan życzy w nowym roku",
- gość który mówi o odstresowaniu się po pracy,
- mam twardą głowę,
- jakieś żarty o tym, że
@Ejber_z_Fyrtla: myślisz, że kogoś zdjęcia odstraszą. Fajki są dla pełnoletnich, więc nie wiem po co ta prewencja dla dorosłych. Dla mnie te zdjęcia są tylko po to aby ci którzy to wprowadzili mogli się wykazać. Na chipsach pokazywać choroby związane z niezdrowym odżywianiem, na McDonald's też i może jeszcze na cukierkach choroby zwiazane ze spożywaniem dużej ilości cukrów
@Ejber_z_Fyrtla wiele alkoholi ma znaczenie tradycyjne, a etykieta i kształt butelki jest często częścią tej tradycji. A konieczność produkcji i naklejania nowych etykiet wyeliminuje wiele zagranicznych trunków.
zresztą takie obrazki miałyby taki sam efekt jak te na papierosach, czyli żaden. Każdy kto lubi pić zignoruje i będzie pił dalej, a wpłynie to co najwyżej na osoby które piją bardzo rzadko.

problem alkoholizmu w Polsce jest dosyć złożony, jakieś zakazy i kampanie są